niedziela, 9 kwietnia 2017

Premiery książkowe, na które czekam (kwiecień - czerwiec 2017)

Pora na kolejną dawkę książkowych zapowiedzi! Sprawdźcie, co tym razem wypatrzyłam u poszczególnych wydawnictw i które książki uszczuplą mój portfel. Jak zwykle, opisy pochodzą ze stron wydawnictw, bądź z Lubimy czytać.
Zapraszam do rozwinięcia! ;-)

Trzy godziny ciszy - Patrycja Gryciuk
Premiera: 11.04.2017 r.
Wydawnictwo: Czwarta strona
"Pisałam do niego listy. Dużo listów. Na początku mi odpisywał, potem coraz rzadziej. Aż do momentu, kiedy przesłał mi czystą białą kartkę ze swoim imieniem w prawym dolnym rogu. Pustka na tym papierze przerażała swoją bladością. Do dzisiaj widok białej kartki wywołuje we mnie strach i nie chodzi o brak pomysłu na nowe książki…"
Przez trzy godziny ciszy można wyjaśnić sobie tyle, co przez tygodnie rozmów, a wysyłając pusty list, wyrazić więcej niż za pomocą tysięcy słów.
Kiedy Patrycja dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora, postanawia rzucić wszystko i wrócić do Gourdon – małej miejscowości na południu Francji, gdzie w dzieciństwie jeździła na wakacje. Jednocześnie próbuje sprowadzić tam Marnixa, miłość jej życia, z którym nie miała kontaktu od dziewięciu lat. Jednak czy powrót do przeszłości, w przeddzień żegnania się ze światem, to aby na pewno dobry pomysł?
Hipnotyzująca opowieść, w której tajemnice z młodości nie pozwalają o sobie zapomnieć. Bolesne wspomnienia mieszają się z teraźniejszością, a sny wydają się prawdziwsze od rzeczywistości. Patrycja Gryciuk zabierając nas na malownicze Lazurowe Wybrzeże, w pięknym stylu snuje opowieść pełną namiętności, mroku i szaleństwa. 

The call. Wezwanie - Peadar Ó Guilín
Premiera: 11.04.2017 r.
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Co byś zrobił mając tylko chwilę, żeby uratować swoje życie, a zegar już zaczął odliczanie?
Trzy minuty
Wszyscy nastolatkowie wiedzą, że pewnego dnia znajdą się w przerażającej krainie, do której zostaną Wezwani.
Dwie minuty
Na nieznanym terenie ruszą za nimi bezwzględni łowcy, którzy zrobią wszystko, by ich dopaść i zabić.
Minuta
A Nessa nie może biegać. Czy mimo poraż​enia nóg ma szansę na przeżycie, kiedy przyjdzie pora jej Wezwania?
Czas ucieka…

 Buntowniczka z pustyni - Alwyn Hamilton
Premiera: 11.04.2017 r.
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!
Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.
Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

Co przyniesie wieczność - Jennifer L. Armentrout 
Premiera: 11.04.2017 r.
Wydawnictwo: Filia
Dla niektórych cisza jest bronią, ale Mallory „Myszce” Dodge służy ona jako pancerz ochronny. W dzieciństwie nauczyła się, że lepiej jest zachować milczenie. I choć minęły już cztery lata od kiedy jej koszmar się skończył, dziewczyna zaczyna się martwić, że strach będzie ją paraliżował do końca życia.
Teraz, po latach indywidualnego nauczania pod troskliwym okiem przybranych rodziców, Mallory musi się zmierzyć z nowym wyzwaniem – ostatnią klasą w publicznej szkole średniej. Żaden ze scenariuszy, które sobie stworzyła, nie zakładał, że pierwszego dnia nauki wpadnie na Ridera Starka, niewidzianego od lat przyjaciela i opiekuna.
Dziewczyna uświadamia sobie, że ich więź przetrwała. Okazuje się jednak, że nie tylko Mallory zmaga się z demonami przeszłości. Widząc, że życie wymyka się Riderowi spod kontroli, staje ona w obliczu wyboru pomiędzy dalszym milczeniem, a walką o kogoś, kogo kocha, o życie, jakiego pragnie, i prawdę, która musi zostać ujawniona.

Zatrzymać gwiazdy - Katie Khan
Premiera: 24.04.2017 r.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Carys i Maxowi zostało tylko półtorej godziny powietrza. Spadają przez pustą przestrzeń kosmosu, nie mając nic prócz siebie wzajem. Szukając więc w sobie oparcia, wspominają świat, który za sobą zostawili. Świat, którego reguł nigdy tak naprawdę nie potrafili uznać, który nigdy nie był ich domem, do którego jednak za wszelką cenę chcą wrócić, ponieważ jest jedyną szansą na uratowanie ich miłości…
W następstwie wojennego kataklizmu, który spustoszył Stany Zjednoczone i Bliski Wschód, w Europie zapanował utopijny ustrój społeczny oparty na tzw. Rotacji, która przewiduje, że co trzy lata obowiązkowo wszyscy obywatele zmieniają miejsce zamieszkania, przenosząc się do innych wielokulturowych społeczności, gdzie żyją życiem skupionym wyłącznie wokół własnych, indywidualnych celów. W tym raju Max spotyka Carys i natychmiast budzi się w nim uczucie. Szybko zdaje sobie sprawę, że oto jest dziewczyna, z którą chciałby stworzyć poważny związek, na który jednak nie pozwalają prawa nowego świata… 

Jedyne wspomnienie Flory Banks - Emily Barr
Premiera: 26.04.2017 r.
Wydawnictwo: Bukowy Las
Flora cierpi na amnezję. Jej pamięć nie rejestruje bieżących wydarzeń, więc dziewczyna nie jest w stanie zapamiętać żartów koleżanki, poleceń rodziców, czy chociażby tego, ile ma lat. Pewnego dnia całuje się z kimś, kogo całować nie powinna i… udaje jej się o tym nie zapomnieć. To jej pierwsze wspomnienie odkąd skooczyła dziesięć lat! Niestety chłopak, który wstrząsnął jej światem wyjeżdża, i to daleko: do Arktyki. Czy podróż jego śladem okaże się dla Flory lekarstwem na uszkodzoną pamięć? Kto zasłuży sobie na jej zaufanie?
Najbardziej oczekiwana książka roku – w pół drogi między „Memento” a „Ponad wszystko” Nicoli Yoon. Nie sposób się od niej oderwać! To zachwycająca opowieść o dziewczynie bez pamięci krótkotrwałej, która wybiera się w niezwykłą podróż, na przekór logice i własnym ograniczeniom, w poszukiwaniu chłopaka, któremu udało się zmienić coś, co wydawało się nie do zmiany.

Tysiąc pięter - Katharine McGee
Premiera: 26.04.2017 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Manhattan. Rok 2118. Sercem Nowego Jorku jest tysiącpiętrowa Wieża dla wybranych. Jest tam wszystko, czego potrzeba do życia. Im ktoś bogatszy, tym wyżej może mieszkać.Avery jest zaprojektowaną genetycznie idealną siedemnastolatką. Wraz z bogatymi rodzicami i przybranym bratem Atlasem mieszkają na tysięcznym piętrze Wieży. Sekret Avery polega na tym, że Atlas jest dla niej kimś więcej niż tylko bratem. Kocha się w nim również jej przyjaciółka Leda. Jednak jest to nieszczęśliwe uczucie, które wpędza ją w uzależnienie. Sytuację dziewczyny komplikuje podejrzenie, że coś dziwnego łączy jej ojca z Eris, koleżanką Ledy mieszkającą na jednym z niższych pięter... Nikt z bohaterów nie zdaje sobie sprawy, że jest ktoś, kto zna ich tajemnice i może je wykorzystać do swoich celów.
Romanse, sekrety i pogoń za bogactwem – niczym w serialu Plotkara – tworzą bombę tykającą w sercu Wieży. Jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?


Tysiąc odłamków ciebie - Claudia Gray
Premiera: 10.05.2017 r
Wydawnictwo: Jaguar
Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Marguerite zostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru.
Marguerite nie zamierza pozwolić, by człowiekowi, który zniszczył jej rodzinę, uszło to na sucho. Wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty, za każdym razem przeskakując do innej wersji samej siebie. Ale po drodze spotyka alternatywne wersje dobrze znajomych ludzi – w tym Paula, którego życie coraz ściślej splata się z jej życiem. Niebawem będzie musiała zacząć się zastanawiać, czy Paul naprawdę jest winny – i co czuje jej własne serce. Później zaś odkryje, że prawda o śmierci jej ojca jest o wiele bardziej złowroga niż się tego spodziewała. Tysiąc odłamków Ciebie zabiera czytelników w podróż po zachwycająco złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda jest nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.

Confess - Colleen Hoover
Premiera: 10.05.2017 r.
Wydawnictwo: Otwarte
Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET
PRAWDĘ
MIŁOŚĆ
Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...
Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści, są prawdziwe.
Wydawnictwo przygotowało dwie okładki tej książki i tylko od Was zależy, w której wersji kolorystycznej ją zakupicie! Drugą okładkę możecie zobaczyć >>TUAJ<<.


Gniazdo - Maria Dahvana Headley
Premiera: 24.05.17 r.
Wydawnictwo: Galeria Książki
Niezwykła kontynuacja cieszącej się uznaniem krytyków Magonii autorstwa Marii Dahvany Headley opowiada historię dziewczyny, która musi dokonać niemożliwego wyboru między dwiema rodzinami, dwoma domami i dwiema wersjami siebie samej.
Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości, rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie, a raczej na tyle zwyczajne, na ile to możliwe dla kogoś, kto w poprzednim roku zmarł, obudził się na podniebnym statku i odkrył, że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat.
Jakaś część Azy wciąż tęskni za chmurami, niezależnie od tego, jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi.
Jason, obsesyjnie pragnąc zapewnić ukochanej bezpieczeństwo, popełnia straszliwy błąd, a ona staje się zbiegiem w Magonii, gdzie sprzeciwia się własnej matce – surowej, żądnej krwi Zal Quel – i swojemu śpiewającemu partnerowi Daiemu. Aza musi odbyć podróż na skraj świata w poszukiwaniu legendarnej broni. Ta podróż zupełnie ją zmieni.

Lokatorka - JP Delaney
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Otwarte
Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.
Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

Początek wszystkiego - Robyn Schneider
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, a jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach.
Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.
Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki.


Słońce też jest gwiazdą - Nicola Yoon
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Natasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i zostają deportowani na Jamajkę. Natasha jest załamana i wściekła na ojca – to przez niego rodzina musi wracać tam, skąd przyjechała. Wierzy w naukę, a nie w miłość. Zwłaszcza po tym, jak zdradził ją chłopak!

Kolekcjoner motyli - Dot Hutchison
Premiera: 14.06.17 r.
Wydawnictwo: Filia
Tuż obok pewnej odosobnionej posiadłości leży przepiękny ogród.
Żyje w nim grupa porwanych, młodych kobiet, których skórę pokryto tatuażami, tak by przypominały kolekcję motyli. Opiekuje się nimi Ogrodnik, brutalny, psychopatyczny nadzorca, ogarnięty obsesją zbierania wyjątkowych eksponatów.
W pewnym momencie tajemniczy ogród zostaje odkryty, a jedna z ocalałych trafia do sali przesłuchań FBI. Agenci Victor Hanoverian i Brandon Eddison mają za zadanie rozwiązanie najbardziej niesamowitej sprawy w swojej karierze. Jednak dziewczyna, która przedstawia im się jako Maya, sama jest jedną wielką zagadką.
Maya opowiada agentom o życiu w ogrodzie. Snuje przerażającą historię Ogrodnika, człowieka, który nie cofnie się przed niczym, by mieć pewność, że żaden piękny motyl mu się nie wymknie.
Im więcej dziewczyna ujawnia, tym bardziej agenci nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jeszcze więcej przed nimi skrywa.

The Death and Life of Zebulon Finch - Daniel Kraus
Premiera: 2017 r. (dokładna data jeszcze nie jest ustalona)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Zebulon Finch nigdy nie zapomni dnia 7 maja 1896 roku. To właśnie wtedy zginął zastrzelony na brzegu Jeziora Michigan, żeby po kilku minutach w niewyjaśniony sposób odzyskać życie.
Od tego momentu nic nie będzie tak jak wcześniej.
Nowe życie Zebulon rozpocznie od dołączenia do wędrownego cyrku. Później będzie szturchany i nakłuwany przez naukowca obsesyjnie zafiksowanego na tajemnicach życia i śmierci. Stanie do walki w pierwszej wojnie światowej. Zmuszony zostanie uciekać przed swoimi koszmarami i ubóstwem z Nowego Jorku czasów wielkiego kryzysu. Będzie towarzyszył najpiękniejszej kobiecie w Hollywood.
Miłość, nienawiść, nadzieja i terror – Zebulon doświadczy tego wszystkiego. Ale czy kiedykolwiek odnajdzie odkupienie?

Na które książki Wy czekacie? Upatrzyliście coś tutaj, czy może macie inne upodobania?
Dajcie znać w komentarzach! ;-)

56 komentarzy:

 1. Omg!mój portfel chyba wyzionie ducha widząc tyle fantastycznych książek!
  Prawie wszystkie bym przeczytała oprócz "Lokatorki" i "Kolekcjonera motyli, gdyż nie czytam kryminałów.
  Hoover znów coś nowego? I jaka ładna okładka! W ogóle jakieś piękne same wydania tu :)
  Najbardziej chyba mnie zaintrygowalo z listy "Zatrzymać gwiazdy". Potencjał jest olbrzymi!
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ze mnie wzrokowiec i dlatego wiele okładkowych wyborów. ;D

   Usuń
 2. Na razie nie przeczytam ani jednej z tych książek, bo o do mojego portfela pchają się inne rzeczy, ale okładki do niektórych są mega ładne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój portfel też niestety pewnie nie pozwoli na wszystkie tytuły, ale chociaż kilka się pewnie uda kupić. ;)

   Usuń
 3. Najbardziej interesują mnie "Zatrzymać gwiazdy" i "Kolekcjoner motyli", szybciutko zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatrzymać gwiazdy już sobie zamówiłam, więc jestem ogromnie ciekawa, co kryje treść. :D

   Usuń
 4. Koniecznie muszę przeczytać "Confess", "Tysiąc pięter" i "Lokatorkę", ale oprócz tych trzech reszta książek też wydaje się zachęcająca... Ja nie wiem, skąd wezmę na to wszystko pieniądze :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już nie mogę się doczekać nowej książki Magdy Witkiewicz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze pamiętam i wydaje ją Filia, to znowu będzie piękna okładka, oni są mistrzami w cudnych oprawach. ;D

   Usuń
 6. Otwarte szaleje! Bardzo fajny pomysł z tymi dwiema okładkami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, u nich zawsze znajdę coś dla siebie. ;D

   Usuń
 7. ,,The Call. Wezwanie" już u mnie jest, czeka tylko na odrobinę uwagi, bym zaczęła czytać, ale już nie mogę się doczekać! Okładka zdecydowanie lepiej wygląda na żywo ;) ,,Buntowniczka z pustyni" to książka, którą też bardzo chciałabym przeczytać, brzmi bardzo ciekawie :) ,,Co przyniesie wieczność" ma ładną oprawę i dość ciekawy opis, więc w sumie czemu by nie? :) ,,Tysiąc odłamków ciebie" chcę przeczytać i to bardzo. Wiele razy widziałam okładkę na zagranicznych stronach i cieszę się, że doczekała się polskiego tłumaczenia. ,,Confess" czy tu trzeba wiele mówić? Oczywiście, że przeczytam. A okładki obie mi się podobają *.* ,,Słońce jest gwiazdą" także bardzo chcę przeczytać, pełno jej na zagranicznych stronach :) To wszystkie książki z wymienionych przez ciebie, które koniecznie muszę przeczytać :p Trochę dużo się tych świetnych pozycji szykuje :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, ten rok jest pełen świetnych premier! Będzie co czytać! :D

   Usuń
 8. zainteresowało mnie Zatrzymać gwiazdy i Zebulon Finch. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta pierwsza już niedługo będzie u mnie, więc mam nadzieję, że spodoba mi się równie bardzo, co zapowiedź. ;)

   Usuń
 9. UWIELBIAM twoje zapowiedzi! Jedyne takie, które mnie uprzedzają i zaskakują, bo nie sięgają tylko na 30 dni do przodu <3
  Okej, szczerze mówiąc mamy tak cholernie pokrewne gusta, że pewnie będę kombinować, żeby zdobyć niemalże wszystkie książki z powyższych. Może Hooveer (nienawidze tego nazwiska! Nigdy nie wiem ile tam jest oo i ile ee xD) nie będzie moim priorytetem ale w sumie nie pogardzę i nią ;)
  Ale tak najbardziej, ale to najbaaaardziej czekam na czerwcową premierę Kolekcjonera motyli. W zasadzie czekam na tę książkę od kiedy wspomniałaś o niej w innych zapowiedziach, jeszcze nieznając polskiej okładki (dobrze kojarzę? To u Ciebie był ten post? XD). I właściwie miałam tu wejść na dniach żeby tamten post odnaleźć i sobie sprawdzić jak to się nazywało i kiedy ma premierę. A tu proszę, wyszłaś mi naprzeciw xD I idealnie się składa, bo premiera 14.06, a moje 19ste urodziny 17.06 xD Na pewno więc znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która mi sprezentuje Kolekcjonera xDDDD

  Cholera, rozgadałam się, wybacz ;o Lecę spać bo ti już po 3:00!

  Buziaki ;*
  Q.

  www.doinnego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, to u mnie był ten Kolekcjoner, jeszcze nie było wtedy ani polskiej okładki, ani tytułu. :D Przyznam, że te zapowiedzi potem łatwo mi pomagają przy książkowych zakupach, bo wiem, na co czekać, a co już mogę zamawiać. :D
   A widzisz, te pokrewne gusta to może ze względu na ten czerwiec. :D Ty 17.06, ja 18.06, coś w tym jest! :D

   Usuń
 10. Ile cudownych propozycji! To właśnie dlatego nie sprawdzam zapowiedzi... jednak kiedy jeden z ulubionych blogów publikuje coś takiego - przepadam. I tym razem też przepadłam w rozpaczy i radości jednocześnie! Muszę koniecznie dorwać Buntowniczkę z pustyni, Początek wszystkiego i Słońce też jest gwiazdą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię tworzyć zapowiedzi, bo dzięki temu mam więcej czasu, żeby pogodzić się z bankructwem. XD

   Usuń
 11. Kolekcjonera motyli mam na swojej liście książek do przeczytania i nie wiedziałam, że jeszcze nie było premiery tej książki xD
  O dziwo w maju będzie kilka premier, które mnie zaintrygowały, głównie od wydawnictwa Kobiecego :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę sprawdzić, co mają do zaoferowania, bo przyznam, że ich zapowiedzi jeszcze nie sprawdzałam. ;D

   Usuń
 12. Na "The call" również czekam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj sobie zamówiłam tę książkę, więc sprawdzimy co i jak z tą historią. :D

   Usuń
 13. "The Call" już przeczytałam, świetna książka! I jak tu teraz wytrzymać do premiery drugiej części? :D
  Na Zebulona Fincha czekam, odkąd zobaczyłam tę książkę w takiej gazetce, którą SQN dołączało do zakupów na targach. Ciekawa jestem też, czy zostawią oryginalną okładkę, czy będą coś z nią kombinować, ale trzeba przyznać, że ta zagraniczna robi wrażenie. Gdyby jeszcze była twarda oprawa!
  Zaciekawiła mnie też "Buntowniczka z pustyni". Za dużo tych interesujących zapowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. The Call sobie zamówiłam, więc muszę szybko nadrobić. :D A sprawa okładki Zebulona też mnie ciekawi, bo z jednej strony bardzo chcę oryginalną, ale z drugiej to SQN ma tak uzdolnionych grafików, że mogą stworzyć jeszcze większe cudo. ;D

   Usuń
 14. Ile cudowności! 90% tych książek z wielką chęcią przygarnęłabym dla siebie :D mam wrażenie, że zbankrutuję albo że przeczytam je w kolejnym życiu.. bo jak inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja co miesiąc sobie powtarzam, że zbankrutuję! :D

   Usuń
 15. Naprawdę zbankrutuję w najbliższym czasie ze względu na te porcje obietnic fantastycznego zaczytania. :) Z jednej strony człowiek się raduje, ale zaraz martwi, bo nie zdoła wszystkiego przeczytać. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak i ja zbankrutuję, a czasu i tak nie starczy na to wszystko. ;)

   Usuń
 16. Odpowiedzi
  1. Ja już niedługo zabieram się za lekturę, mam nadzieję, że spodoba mi się równie bardzo, co serial. :D

   Usuń
 17. Najbardziej mnie intryguje ,,Confess''.

  OdpowiedzUsuń
 18. The Call najbardziej mnie interesuje. Coś czuję, że mi się spodoba.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo zabieram się za lekturę, więc sprawdzę, co i jak z tą historią. :)

   Usuń
 19. "Początek wszystkiego" - śliczna okładka!
  Na pewno sięgnę po "Tysiąc odłamków ciebie", "Confess" i "Słońce też jest gwiazdą". "Buntowniczka z pustyni" też mnie interesuje, ale już troszkę mniej :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe zestawienie. Najbardziej interesują mnie te kryminalne powieści i już nie mogę się doczekać ich wydania :D Pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczęłam już czytać Lokatorkę i przyznam, że zaczyna się bardzo dobrze i coś czuję, że będzie hit lata. :D

   Usuń
 21. Kurczę, muszę przyznać, że kilka tytułów z twojej listy i mnie zaciekawiło. Szczególnie Tysiąc odłamków ciebie (to już od dawna xd), Confess, Lokatorka, Trzy godziny ciszy, Buntowniczka z pustyni, Jedyne wspomnienie Flory Banks. Szykuje się kilka ciężkich miesięcy dla portfela :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Sporo tych tytułów :) Ostatnio nie mam za bardzo czasu na książki, jeszcze muszę przeczytać te, które kupiłam w zeszłym miesiącu. Oczywiście to nie powstrzyma mnie przed zakupieniem kilku nowych tytułów ;D Kiedyś w końcu znajdę czas, żeby przeczytać ;)
  "Tysiąc odłamków ciebie" to książka na którą czekam od dawna, niesamowicie interesuje mnie fabuła, a okładka od razu przyciąga wzrok - śliczna jest po prostu! :) Poza tym zainteresowało mnie jeszcze "The call. Wezwanie" i "Jedyne wspomnienie Flory Banks". "Buntowniczka z pustyni" też może być całkiem fajne.
  Poza tym, w tym miesiącu mam w planach zakup trzeciej części cyklu Kwiat paproci "Żerca" Katarzyny Bereniki Miszczuk. Mam wrażenie, że mój portfel może tego nie udźwignąć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, to ciężki czas dla naszych portfeli! :D

   Usuń
 23. Hmm "Śmierć i życie Zebulona Fincha" wydaje się interesująca. Dawno już nie patrzyłam na propozycje SQN a tu niespodzianka. Zobaczymy ;) Ja czekam przede wszystkim na ostatnią część trylogii MaddAddam, która wyjdzie w maju. A poza tym to na bieżąco zbiera się i tak dużo książek, więc wolę ich nie wyszukiwać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zazwyczaj wyszukuję i selekcjonuję na te, które muszę kupić, może kupię i ciekawe, ale może lepiej wypożyczyć. :D Więc różne zestawienia zawsze mi się przydadzą. :)

   Usuń
 24. przyznam ze niektore mnei zianteresowaly i to nawet bardzo :) jestem ciekawa ktore dorwiesz w swoje rece ksiazkoholika i napiszesz recenzje dlatego ebde bacznie wypatrywac :D pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka z nich już kupionych i czekam na dostawę, kilka już czytam, więc recenzje się szykują. :D

   Usuń
 25. Szczerze mówiąc to nie czekam na żadną książkę, ale bardzo podobają mi się okładki praktycznie wszystkich <3

  OdpowiedzUsuń
 26. Sporo ciekawych książek, przyznam, że na niektóre mam ochotę.
  The Call brzmi nieźle. Buntowniczka z putyni czy jak jej tam również :D
  Mam nieco dylemat dot. drugiej części Magonii bo poerwsza była taka mega przeciętna i nie spodobała mi się za bardzo i no... Nie wiem czy czytać drugą. Może poczekam na jakieś recenzje czy coś... xD
  Kolekcjonera motyli już zapisuję na liście, tak jak Zatrzymać gwiazdy :D
  Jedyne wspomnienie Flory jakiejśtam (xD) ma całkiem interesujący opis i chociaż to nie moje klimaty to chyba też wpiszę na listę. A co mi tam! xD
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze Magonii nie czytałam i muszę nadrobić, dlatego Gniazdo jest moją przypominajką, żeby w końcu przeczytać pierwszy tom. ;)

   Usuń
 27. Na "Lokatorkę" również czekam. Z chęcią przeczytam także "Kolekcjonera motyli". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatorkę zaczęłam już czytać i zapowiada się jak na razie naprawdę super! :)

   Usuń
 28. Czekam głównie na: The call. Wezwanie, Co przyniesie wieczność, Tysiąc pięter :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwie pierwsze już do mnie jadą, więc mam nadzieję, że niedługo uda mi się napisać parę słów o tych tytułach. ;)

   Usuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.