czwartek, 21 lipca 2022

Wzór na miłość - Christina Lauren

Tytuł:
Wzór na miłość
Tytuł oryginalny: The Soulmate Equation
Autor: Christina Lauren
Wydawnictwo: Poradnia K
Premiera: 16.06.2022 r.
Liczba stron: 400
Opis:
Jak znaleźć drugą połówkę?
Samotna mama Jess Davis jest specjalistką od analizy danych, ale musiała zaakceptować fakt, że nie ma matematycznej formuły na miłość i namiętność. Z trudem łączy wychowywanie córki z pracą, nic więc dziwnego, że jej życie uczuciowe nie istnieje. Kiedy kolejna randka kończy się katastrofą, Jess jest gotowa się poddać i zrezygnować z wyczerpujących poszukiwań.
Nieoczekiwanie Jess dowiaduje się o istnieniu prężnej nowej firmy zajmującej się dobieraniem ludzi w pary na podstawie kodu DNA. To rozwiązanie ma odmienić świat randkowania i może być szansą dla Jess. Nagle bowiem znalezienie drugiej połówki nie wydaje się być poza jej zasięgiem…
Poprawiająca nastrój i inteligentna powieść o tym, że naszym przeznaczeniem może okazać się ostatnia osoba, którą o to podejrzewamy.

Dział bestsellerów Taniej Książki po raz kolejny skusił mnie do lektury. Przekonajcie się, jakie były moje wrażenia z lektury - zapraszam do rozwinięcia!
STATYSTYCZNE SZANSE NA MIŁOŚĆ
Christina Lauren to duet autorek, po których książki sięgam już w ciemno. Uwielbiam ich pomysły na historie, a właśnie ta o aplikacji, która na podstawie próbki DNA znajduje nam drugą połówkę, jest zdecydowanie nietypowa. Do tego dołóżmy niesamowitą kreację ciekawych bohaterów, których nie sposób nie polubić i im kibicować. Od pierwszych stron polubiłam zarówno Jess i jej przyjaciółkę Fizzy, małą Juno oraz Americano - Rivera. Autorkom udało się też wiernie ukazać chemię, jaka pojawiła się między naszą dobraną parą. Dodatkowo, oprócz oczywistych walorów rozrywkowych, autorkom udało się przemycić poważniejsze wątki, takie jak relacje z rodzicami i to, jak wpływają one potem na przyszłe relacje tych ludzi ze swoimi dziećmi. Ponadto, książka miała niezwykle ciepły klimat, dzięki czemu bardzo przyjemnie się ją czytało i wręcz nie chciało się jej odkładać. Jasne, historia była przewidywalna, ale od tego rodzaju książek raczej nie wymagamy nie wiadomo jakich zwrotów akcji. Ja jestem zdecydowanie zadowolona i mam nadzieję, że autorki pokuszą się o kontynuację, tym razem z opowieścią o perypetiach zwariowanej Fizzy.
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których mamy trzecioosobowego narratora. Podąża on jednak za Jess i to jej odczucia przed nami odkrywa. Dopiero w końcowych rozdziałach i epilogu narrator zaczyna też troszkę pokazywać, co dzieje się w głowie Rivera. Styl pisania autorek jest prosty w odbiorze, a jednocześnie bardzo przyjemny i zachęcający do lektury. Jestem zdecydowanie na tak!

PODSUMOWUJĄC
Wzór na miłość to lekka i przyjemna historia o miłości i nie tylko. To także opowieść o rodzicielstwie, przyjaźni i wszystkim, co pomiędzy. Duet Christina Lauren zapewniła nam nie tylko ciepłą i zabawną fabułę, ale również fantastycznych bohaterów i nadzieję, że niezależnie od aplikacji i testów DNA, możemy odnaleźć swoją drugą połowę. Serdecznie polecam!
Za możliwość przeczytania książki Wzór na miłość dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ;-)

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię Podróż nieślubną tego duetu, a ta książka akurat wczoraj do mnie przyszła, więc też na pewno przeczytam

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.