niedziela, 31 lipca 2022

Lepiej niż w filmach - Lynn Painter

Tytuł:
Lepiej niż w filmach
Tytuł oryginalny: Better Than The Movies
Autor: Lynn Painter
Wydawnictwo: Young
Premiera: 27.07.2022 r.
Liczba stron: 368
Opis:
Czasem życie ma dla nas gotowy scenariusz. Lepszy niż w filmach.
Liz Buxbaum miłość do romansów i szczęśliwych zakończeń ma we krwi. Dziewczyna już dawno temu oddała swoje serce Michaelowi, który wyjechał, kiedy oboje byli młodsi. Teraz, gdy chłopak wrócił do miasta, Liz zrobi wszystko, żeby znowu ją zauważył. Naprawdę wszystko. Zaprzyjaźni się nawet z Wesem Bennetem – jej sąsiadem i wrogiem z czasów dzieciństwa, z którym z jakiegoś powodu koleguje się Michael.
Tylko że nic nie idzie zgodnie z planem...
Im więcej czasu spędzają razem, tym lepiej zaczynają się dogadywać. Liz jest zaskoczona, że tak bardzo lubi przebywać w towarzystwie Wesa. I będzie musiała przeanalizować to, co dotychczas wiedziała i wyobrażała sobie o miłości.
Czy wychowanej na komediach romantycznych dziewczynie uda się odejść od scenariusza, który zawsze miała w głowie?

Wśród nowości w Księgarni TaniaKsiążka.pl znalazłam tytuł, który zdecydowanie mnie zainteresował. O jakiej książce mowa? Zapraszam do rozwinięcia!
 
JAK Z KOMEDII ROMANTYCZNEJ!
Miłośniczka komedii romantycznych pragnie uczucia niczym z filmu, ale czy da się w prawdziwym życiu poczuć coś takiego? Liz wierzy, że czeka na nią wielka miłość, tylko musi trochę jej pomóc. Gdy po latach powraca Michael, w którym od zawsze była szalenie zakochana, jest gotowa zrobić wszystko, by go zdobyć. I tu pojawia się Wes - jej sąsiad i zaciekły wróg, a jednocześnie kolega Michaela. Potrzebuje tylko aby zabrał ją na parę wspólnych wyjść i nachwalił przed Michaelem, to dosyć proste, prawda? Układ z wrogiem gotowy, ale czy wszystko pójdzie po myśli Liz?
Fabuła rodem z typowej komedii romantycznej, a jej poprowadzenie również nas nie zaskoczy. Jednak przewidywalność historii nie jest tu żadną przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Czasami po prostu potrzebuję takiej lekkiej historii, od której wiele nie wymagam poza zapewnieniem mi dobrej zabawy. Przy Lepiej niż w filmach bawiłam się przednio. Bardzo podobała mi się również kreacja większości bohaterów, z Wesem i Heleną na czele. Problem miałam jedynie z Liz - denerwowała mnie swoim podejściem do życia i ludzi, a także tym, jak bardzo była niedomyślna i zapatrzona w siebie. Całe szczęście, z czasem jej postać nieco ewoluuje i dziewczyna ma trochę więcej w głowie.
Warto wspomnieć, że poza głównym wątkiem romantycznych zawirowań Liz, pojawiają się również inne ciekawe wątki. Nasza główna bohaterka jako dziecko straciła matkę w wypadku i mimo upływu lat, nadal jest jej ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości i z nową kobietą u boku ojca. Autorka z ogromnym wyczuciem poprowadziła ten temat, dzięki czemu łatwiej było nam współczuć Liz i kibicować jej w poukładaniu swoich uczuć. Ponadto, Lynn Painter zwróciła uwagę na siłę przyjaźni, której nie warto brać za pewnik i trzeba o nią dbać. W ogólnej ocenie - jestem na tak!
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, które rozpoczynają cytaty z komedii romantycznych, oglądanych przez Liz. Dodatkowo,  w książce dużą rolę pełni muzyka i na kartach powieści pojawia się mnóstwo tytułów, a na końcu mamy również playlistę. Pierwszoosobową narrację powierzono naszej głównej bohaterce i dzięki temu możemy ją lepiej poznać oraz dowiedzieć się, co dzieje się w jej głowie. Styl pisania autorki jest prosty i przyjemny w odbiorze, a także sprawia, że książkę czyta się dosyć szybko. Od strony technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń.
PODSUMOWUJĄC
Lepiej niż w filmach to urocza książka, idealna do spędzenia z nią miłego wieczoru. Szybko się ją czyta i wprowadza nas w klimat typowy dla komedii romantycznych. Nie obyło się bez wad, ale i tak nieźle bawiłam się podczas lektury. Jeśli lubicie takie lekkie książki, trochę naiwne i urocze, ale gdzieś trącające też życiowymi lekcjami, to powieść Lynn Painter jest właśnie dla Was. Mam nadzieję, że spodoba Wam się ta historia!

Za możliwość przeczytania książki Lepiej niż w filmach dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.