wtorek, 7 lutego 2017

Na jakie książki czekam w najbliższych miesiącach?

Ostatni taki post był w grudniu i już na początku stycznia pisałam, że na mojej chciejkowej liście już następnego dnia po publikacji tamtego posta pojawiły się kolejne nowości, więc czas odświeżyć temat. Całkiem nowe tytuły, nowe historie, nowe daty!
Zapraszam do rozwinięcia! ;-)

NA JAKIE KSIĄŻKI CZEKAM W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH?
(wszystkie opisy pochodzą ze stron wydawnictw, bądź Lubimy czytać)

Diabolika - S.J. Kincaid >>RECENZJA<<
Premiera: 15.02.17 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.
Służę córce senatora, Sydonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.
Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?
Nie mogę się doczekać aż dowiem się, jak książka spodoba się innym, bo mnie wprost urzekła!

Caraval. Chłopak, który smakował jak północ - Stephanie Garber
Premiera: 15.02.17 r.
Wydawnictwo: OMGBooks
Scarlett i Tella całe życie spędziły na maleńkiej wyspie. Ich okrutny i wpływowy ojciec zaaranżował już dla Scarlett małżeństwo. Oznacza to, że jej tragiczny los jest przesądzony, a dziewczyna nigdy nie weźmie udziału w Caravalu, dorocznej grze, w której stawką jest spełnienie marzenia. Jednak szczęście niespodziewanie się do niej uśmiecha. Scarlett wraz z Tellą mają być gośćmi honorowymi mistrza ceremonii, tajemniczego Legendy. Dziewczyny widzą w tym szansę na uwolnienie się spod władzy despotycznego ojca. Ich sprzymierzeńcem zostaje przybyły zza morza Julian. Choć Scarlett początkowo nie podoba się jego towarzystwo, stopniowo ulega jego urokowi. Jednak szybko okazuje się, że Legenda uprowadza Tellę, a jej odnalezienie jest przedmiotem gry.
Czy Scarlett wygra i uratuje siostrę? Czy zainteresowanie Juliana jest prawdziwe, czy stanowi tylko element gry?
Chociaż jestem wielką fanką oryginalnej okładki, to i ta mi się podoba, a sama historia nieco intryguje. Zdecydowanie chcę poznać losy bohaterów!

Mleko i miód - Rupi Kaur
Premiera: 01.03.17 r.
Wydawnictwo: Otwarte
"Mleko i miód" to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.
Międzynarodowy bestseller.
Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.
Kilkadziesiąt tygodni na liście bestsellerów "New York Timesa". 
Chociaż na blogu raczej poezja się nie pojawia, to jednak bardzo lubię zanurzyć się czasem w krótkich wersach, zawierających ogrom uczuć i emocji. A twórczość Rupi Kaur zdaje się świetnie pasować do moich upodobań.

Gniew i świt - Renee Ahdieh
Premiera: 01.03.17 r.
Wydawnictwo: Filia
Epicka historia miłosna inspirowana „Księgą Tysiąca i Jednej Nocy”.
Jedno życie, jeden świt.
W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Chalid, osiemnastoletni kalif Chorasanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Chalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Szahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Szahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.
Noc za nocą Szahrzad mami Chalida, snując zachwycające historie, i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim.
Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Szahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Chalida i tym samym odpłacić mu za tak wiele skradzionych istnień.
Czy miłość zwycięży w świecie pełnym niesamowitych historii i mrocznych sekretów? 
Już kiedyś pokazywałam Wam tę historię i nadal zacieram na nią łapki!

Zakazane życzenie - Jessica Khoury
Premiera: 01.03.17 r.
Wydawnictwo: Sine Qua Non (SQN Imaginatio)
Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.
Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie.
Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.
Kolejna premiera w klimatach Baśni 1001 nocy! I to lubię!

Miłość ze snu - Lucy Keating
Premiera: 01.03.17 r.
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Miłość jest snem. A potem się budzisz…
Alicji od zawsze śnił się Maks. We śnie wspólnie zwiedzali świat, jeździli na różowych słoniach, robili wiele cudownych rzeczy, a przede wszystkim zakochali się w sobie do szaleństwa. Maks jest chłopakiem z jej snów. Tylko ze snów… Aż do pewnego poranka Maks pojawia się w szkole i zajmuje miejsce obok. Niestety ten „prawdziwy” nie poznaje Alicji i do tego ma dziewczynę!
Motyw snów jest mi już znany z kilku książek i jak tam nie sprawdził się aż tak dobrze, to jestem ciekawa, czy w tym przypadku będzie lepiej!

Powstanie - Ian Tregillis (Wojny Alchemiczne #2)
Premiera: 15.03.2017 r.
Wydawnictwo: Sine Qua Non (SQN Imaginatio)
Jesteście ciekawi dalszych losów zbuntowanego Jaxa? Zastanawiacie się, czy Berenice znajdzie wyjście z beznadziejnej sytuacji, w której się znalazła? Co będzie dalej z pastorem Visserem i jakie machinacje szykuje Mosiężny Tron?
W końcu pojawiła się okładka i jest świetna! Utrzymana w klimacie pierwszego tomu, który skradł moje serce i oprawą i fabułą. Już nie mogę się doczekać kontynuacji tej serii! Opisu okładkowego na razie jeszcze nie ma, ale sądzę, że ta mała zapowiedź od wydawnictwa jest wystarczająca, by niczego przypadkiem nie zaspoilerować.

Królestwo kanciarzy - Leigh Bardugo (Szóstka wron #2)
Premiera: 29.03.17 r.
Wydawnictwo: MAG
Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei.
Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty. 
Pierwszy tom dumnie czeka na półce na przeczytanie, a ja już zacieram łapki na tom drugi!

Tysiąc pięter - Katharine McGee
Premiera: kwiecień 2017 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Akcja powieści osadzona jest w roku 2118 roku i opowiada o skandalicznym życiu nastolatków żyjących na Manhattanie w 1000-piętrowym wieżowcu. Kiedy młoda kobieta spada z ostatniego piętra, jej śmierć rozpętuje skandal, który w swoje sidła może złapać elitę z najwyższych pięter i robotników z tych najniższych.
Wiem, wiem - wszyscy mówią o sierpniu, jednak mi pewna wróżka podpowiedziała, że to jednak kwiecień. No i historia zapowiada nieco klimaty Plotkary, a jestem wielką fanką serialu, więc już zacieram łapki!

A thousand pieces of you - Claudia Gray
Premiera: 29.04.17 r. (roboczo)
Wydawnictwo: Jaguar
Rodzice Marguerite Caine są fizykami, znanymi z przełomowych odkryć. Najnowszym z nich jest Firebird - maszyna pozwalająca na przemieszczanie się między światami, mająca odmienić naukę na zawsze. Jednak ojciec Marguerite zostaje zamordowany, a zabójca - jego asystent Paul - ucieka przed prawem do innego wymiaru. W ślad za nim podąża Marguerite, chcąc by zapłacił za swoje czyny. Przemykając między światami, za każdym razem przybiera inny wizerunek i spotykając alternatywne wersje ludzi, których zna ze swojego świata, odkrywa przerażającą prawdę na temat śmierci jej ojca, a także niebezpieczne uczucie, jakim zaczyna darzyć swojego wroga.
Opis tym razem mój, bo już kiedyś pisałam Wam o tej książce. Takie już moje szczęście, że jak skompletowałam trylogię w zagranicznych wydaniach, to mamy ją w Polsce. Ale i tak chętnie przeczytam ją ponownie! I dobra wiadomośc - wydawnictwo zostawia oryginalną okładkę, dodając jedynie polski tytuł! ;-)

Butterfly garden - Dot Hutchison
Premiera: 14.06.17 r.
Wydawnictwo: Filia
Tuż obok pewnej odosobnionej posiadłości leży przepiękny ogród.
Żyje w nim grupa porwanych, młodych kobiet, których skórę pokryto tatuażami, tak by przypominały kolekcję motyli. Opiekuje się nimi Ogrodnik, brutalny, psychopatyczny nadzorca, ogarnięty obsesją zbierania wyjątkowych eksponatów.
W pewnym momencie tajemniczy ogród zostaje odkryty, a jedna z ocalałych trafia do sali przesłuchań FBI. Agenci Victor Hanoverian i Brandon Eddison mają za zadanie rozwiązanie najbardziej niesamowitej sprawy w swojej karierze. Jednak dziewczyna, która przedstawia im się jako Maya, sama jest jedną wielką zagadką.
Maya opowiada agentom o życiu w ogrodzie. Snuje przerażającą historię Ogrodnika, człowieka, który nie cofnie się przed niczym, by mieć pewność, że żaden piękny motyl mu się nie wymknie.
Im więcej dziewczyna ujawnia, tym bardziej agenci nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jeszcze więcej przed nimi skrywa.
O tej książce też już Wam pisałam, więc teraz powtórzę tylko - dlaczego aż w czerwcu? Ja już nie mogę się doczekać. ;-)

Na które książki Wy czekacie? Upatrzyliście coś tutaj, czy może macie inne upodobania?
Dajcie znać w komentarzach! ;-)

76 komentarzy:

 1. Ja również z niecierpliwością czekam na Zakazane życzenie, a co do reszty, to Tysiąc pięter i dwie pozycje po ang. zapowiadają się ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej za specjalnie nie śledzę nowości książkowych, ale kilka propozycji które przedstawiłaś mnie zainteresowało :) "Diabolica" może być ciekawa, "Caraval. Chłopak, który smakował jak północ" również mnie zaintrygowało, tak samo jak "Gniew i świt". "A thousand pieces of you" ma tak piękną okładkę ze jak spotkam w księgarni, będę zmuszona kupić ;)
  Zaciekawiła mnie też ostatnia pozycja, "Butterfly garden". Opis jest bardzo intrygujący :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Diabolikę z całego serca polecam, bo książka jest niesamowita! ;) A thousand pieces of you też jest ciekawe, bo zaczęłam czytać po angielsku, ale niestety zaliczenia styczniowe mi trochę przeszkodziły i będę musiała do tej książki wrócić, ale może właśnie poczekam na polską premierę. ;)

   Usuń
 3. Ja chyba będę musiała wziąć się za serię Szóstka Wron. Zapowiada ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też muszę nadrobić pierwszy tom, zanim sięgnę po drugi! ;)

   Usuń
 4. O tak, "Diabolika"! Jestem ciekawa, o co tyle szumu, czy faktycznie jest taka świetna. Co do książki "Mleko i miód" to słyszałam, że wiersze z tego zbioru dużo tracą przy tłumaczeniu, więc nie wiem, czy koniec końców nie zakupię sobie oryginalnej wersji. Poza tym czekam ze zniecierpliwieniem na "Gniew i świt" oraz "Zakazane życzenie".
  Buziaki kochana!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku "Mleka i miodu" zawsze można kupić wersję dwujęzyczną. ;) Będzie można sprawdzić, czy faktycznie tracą na tłumaczeniu, czy nie. ;)

   Usuń
 5. "Mleko i miód" z chęcią przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś czuję, że te wiersze mają w sobie niesamowitą głębię! :)

   Usuń
 6. Czekam na kilka z tych pozycji, a jedna z nich wychodzi w moje urodziny :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O proszę, to będziesz miała dobry prezent! :D

   Usuń
 7. Również bardzo czekam na "Mleko i miód" tak samo jak na "Diabolikę"! Obie są moimi 'must read'. Same cudowne pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Diabolikę już czytałam i absolutnie polecam! :D A "Mleko i miód" mam nadzieję, że już niedługo też przeczytam. ;)

   Usuń
 8. Ja też nie mogę doczkeać się większości książek, ktore wymieniłaś <3
  http://itsabookgeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Zainteresowała mnie Diabolika. Czytałam dużo recenzji i naprawdę to coś dla mnie! świetny post.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja polecam tę książkę, bo jest naprawdę świetna! ;)

   Usuń
 10. Z ogromną niecierpliwością przebieram nogami czekając na drugi tom Wojen Alchemicznych, oj jak bardzo chciałabym się już wgryźć w tą powieść. Po fantastycznych wrażeniach z pierwszej odsłony, wiele sobie już obiecuję po tej lekturze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, ja tak samo! Nakręciłam się na tę historię i nie mogę się doczekać, aż poznam dalsze losy bohaterów. ;)

   Usuń
 11. Piękne zestawienie :) ja jeszcze nie przeglądałam zapowiedzi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami to może i lepiej, bo tyle cudnych książek będzie miało premierę w tym roku, że aż portfel na samą myśl boli. ;D

   Usuń
 12. Akurat z książek, które wymieniłas interesuje mnie tylko drugi tom Szóstki wron i dokładnie z tych samych powodów, co Ciebie xD
  Ogólnie to czekam na Lord of Shadows - Clare, Piaski Raszida, Opowieści z Akademii Nocnych Łowców - to w najbliższym czasie :) A no i oczywiście trylogię czasu Gier i trzeci tom Silver :)
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz, to tym razem się praktycznie minęłyśmy z tytułami. ;)

   Usuń
 13. Nie wiem czemu, ale jakoś żadna z powyższych pozycji nie wzbudziła mojego większego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie czekam na nową Bardugo :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Tyleeee książek ♥ Na "Zakazane życzenie" czekam z niecierpliwością, na "Diabolikę" poluję, a co do "Caraval"... jeszcze się zastanawiam :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też trochę zapał na Caraval opadł, bo trochę negatywnych opinii już czytałam i obawiam się, jak to wypadnie u mnie. ;/

   Usuń
 16. Pierwszy raz widzę okładkę "Powstania" i też bardzo mi się podoba :D Z chęcią przeczytam kontynuację, bo pierwszy tom był bardzo dobry :)
  Poza tym na pewno sięgnę po: "Królestwo kanciarzy", "Gniew i świt", "A thousand pieces of you" oraz "Zakazane życzenie" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedawno wydawnictwo pokazało pierwsze zapowiedzi Powstania i podało datę premiery, stąd mogłaś przeoczyć. ;)

   Usuń
 17. Koniecznie muszę upolować Diabolikę, zachęciłaś mnie bardzo do tej książki! Myślę, że chętnie przeczytam też Caraval. Chłopak, który smakował jak północ, Zakazane życzenie, Powstanie. I oczywiście nie odmówię sobie też A thousand pieces of you. Coś czuję, że mój portfel będzie miał przeciąg :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obie będziemy wietrzyły portfele przez te nowości! :D

   Usuń
 18. Zainteresowała mnie książka Tysiąc pięter - Katharine McGee. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klimaty bogactwa i tajemnic zdecydowanie intrygują w przypadku tej książki. ;D

   Usuń
 19. Lektury godne podziwu. Chce poznac wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz pozostało nam czekać na premiery! ;D

   Usuń
 20. "Zakazane życzenie" mnie intryguje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie tak samo, zapowiada się nietypowa historia! :D

   Usuń
 21. Tyle książek i niektóre z nich mają piękne okładki. Ja jednak chyba z tego spisu najbardziej czekam na Diabolikę, bo ta historia bardzo mnie zaintrygowała.
  Pozdrawiam, Kejt_Pe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Diabolika zdecydowanie jest warta przeczytania. ;) Kawał porządnej lektury. ;)

   Usuń
 22. Zaciekawiła mnie książka "A thousand pieces of you".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam już okazję trochę podczytać tę książkę i jest zdecydowanie warta poznania. ;)

   Usuń
 23. Mam ochotę na wiele książek, ale na tej liście akurat nie ma niczego, co byłoby moim "must have". :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Na powieść "Butterfly garden" również czekam. Zapowiada się intrygująca lektura. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, coś czuję, że będzie trzymała w napięciu. ;D

   Usuń
 25. Lista to-be-wait xd nam się pokrywa prawie w 100% :D :D

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz zostało nam tylko czekać na premiery! :D

   Usuń
 26. Ciekawa lista! Ja na nic nie czekam, po prostu jak znajduję coś, co mnie interesuje, to kupuję i czytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę! U mnie ciągle piętrzą się listy tytułów, które mnie intrygują i koniecznie chcę przeczytać. ;D

   Usuń
 27. czekam na Zakazane życzenie, zainteresował mnie również The Butterfly garden :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To z niecierpliwością czekamy teraz na premiery! :D

   Usuń
 28. Odpowiedzi
  1. Oj tak, ostatnio bardzo dużo ciekawych premier. ;D

   Usuń
 29. "Tysiąc pięter" zapowiada się świetnie! Koniecznie muszę przeczytać! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo! Nie mogę się doczekać premiery! :)

   Usuń
 30. Teraz to ja przepadałam w książkach Mroza i na żadne inne nawet nie patrzę ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz, to i Ciebie dopadła Mrozomania! :D Ja jeszcze się bronię, ale już niedługo wrócę do Behawiorysty i kto wie co będzie! :D

   Usuń
 31. Niestety, nie znam żadnych z pozycji, które wymieniłaś. Ale słyszałam o kilku, wszyscy nie mogą się doczekać kontynuacji "Szóstki wron". ;) Słyszałam też, że "Diabolika" to mocna książka, więc bardzo możliwe że się za nią zabiorę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie warto sięgnąć po Diabolikę - czytałam i potwierdzam - mocna i wciągająca! :)

   Usuń
 32. Chyba najbardziej jestem zainteresowana książką 'tysiąc pięter'

  OdpowiedzUsuń
 33. Tyle pięknych premier, tak mało czasu (jak zawsze;) O tyle dobrze, że "Caraval" już mam i mogę w każdej chwili zacząć lekturę;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zazdroszczę Caravala i chętnie sprawdzę, jaka będzie Twoja opinia o tej książce. ;)

   Usuń
 34. Tysiąc pięter - Katharine McGee - na tę pozycję czekam najbardziej.

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie obie zacieramy łapki na tę lekturę! :)

   Usuń
 35. Bardzo czekam na "Diabolikę" i "Mleko i miód", ale najbardziej wyczekuję na książkę Neila Gaimana - "Mitologia nordycka".

  Pozdrawiam,
  http://czytaniamania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.