niedziela, 13 sierpnia 2023

I nadejdzie lato - Elin Hilderbrand

Tytuł:
I nadejdzie lato
Tytuł oryginalny: Summers
Autor: Elin Hilderbrand
Wydawnictwo: Poradnia K
Premiera: 14.06.2023
Liczba stron: 456
Opis:
Dwadzieścia osiem lat zakazanej namiętności, dwadzieścia osiem lat ukrywania tajemnic
Mallory Blessing prosi dorosłego syna, by zadzwonił do osoby, której numer odnajdzie na karteczce ukrytej w jej biurku. Chłopak nie wie, czego się spodziewać, a już na pewno nie przypuszcza, że telefon odbierze sam Jake McCloud.
To przecież niemożliwe! Jak oni mieliby się poznać: nauczycielka angielskiego z wyspy Nantucket i mąż słynnej polityczki ubiegającej się o fotel prezydencki?
Wróćmy do końcówki lata 1993 roku. Mallory właśnie odziedziczyła dom po ciotce na Nantucket i organizuje wieczór kawalerski swojego brata. Na imprezę Cooper przyprowadza Jake’a, przyjaciela z college’u, o którym dziewczyna wielokrotnie słyszała. Mallory i Jake są sobą odurzeni i od tego letniego weekendu spotykają się co roku o tej samej porze. W tajemnicy przed światem i wbrew wszelkim zasadom.
Mimo różnych kolei losu, ślubów, narodzin i dorastania dzieci, ich skrywany romans trwa prawie trzy dekady, komplikując i wzbogacając życie dwojga kochanków i ich bliskich.
Aż nadchodzi lato inne od poprzednich…

 Zapraszam do rozwinięcia!
 
Są książki, w których nie szukamy dynamicznej akcji i zwrotów. Zachwyca nas w nich coś innego. I do takich lektur należy I NADEJDZIE LATO. To sentymentalna podróż w czasie, opowiadająca o zakazanym związku, który trwał aż 28 lat. Mallory Blessing poznajemy, gdy ma 51 lat, cierpi na czerniaka i jest umierająca. I wtedy odkrywamy jej sekret - łączy ją z Jake'm McCloudem, który jest mężem kandydatki na prezydenta USA, zakazany związek. Para spotykała się co roku na jeden weekend, a potem wracała do swojej codzienności i... innych ludzi. I tu cofamy się o 28 lat i poznajemy całą historię od początku.
Podobało mi się, w jaki sposób autorka poprowadziła tę historię. Niby każdy rozdział to kolejny rok i kolejne lato, a jednak nie zawsze otrzymujemy opis tego, co działo się w ten ich jeden weekend w roku. Często dostajemy wszystko, co dzieje się pomiędzy. Tym samym narrator śledzi losy Mallory, Jake'a, a także jego żony - Ursuli. Otrzymujemy dzięki temu pełen obraz sytuacji i to, jak układ naszych bohaterów wpływał na nich oraz na ich otoczenie. Możemy sami ich ocenić, zdecydować, czy będziemy im kibicować. Poznajemy też bohaterów pobocznych, takich jak Cooper, Fray, Leland i cieszę się, że o nich też się czegoś dowiadujemy.
Przyznam wprost - ta historia nie jest szczególnie dynamiczna, ale za to styl pisania autorki i losy bohaterów tak bardzo wciągają, że czytałam tę książkę w każdej wolnej chwili. I bardzo mi się podobała. Jeśli lubicie nietypowe romanse, z genialnym letnim klimatem - to ta historia jest zdecydowanie dla Was. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania książki I nadejdzie lato dziękuję Wydawnictwu Poradnia K! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.