wtorek, 30 maja 2023

A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow - Laura Taylor Namey

Tytuł:
A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow
Autor: Laura Taylor Namey
Wydawnictwo: Lekkie
Premiera: 22.02.2023 r.
Liczba stron: 352
Opis:
Miłość nie zawsze jest częścią planu... Poruszająca historia o dziewczynie z Miami, która niespodziewanie odnajduje uczucie - i samą siebie - w małym angielskim miasteczku.
Lilii Reyes nie planowała lata w Anglii. Zdecydowanie nie miała zamiaru utknąć w małym miasteczku Winchester, zupełnie pozbawionym słońca i z pewnością nieprzypominającym Miami. Kiedy Lila w lokalnej herbaciarni poznaje Oriona Maxwella, jej koszmarna wycieczka zaczyna nabierać kolorów. Czy Lila porzuci wszystko co zaplanowała do tej pory i podąży za głosem serca?

Piękna różowa okładka, a jak będzie z treścią? Zapraszam do rozwinięcia!
 
UROCZA I CIEPŁA!
A CUBAN GIRL'S GUIDE TO TEA AND TOMORROW to niezwykle ciepła opowieść o radzeniu sobie ze stratą i otwieraniu się na nowe przygody i nowych ludzi. Lila po śmierci babci, oraz opuszczeniu przez przyjaciółkę i chłopaka zostaje wysłana przez rodziców prosto z gorącego Miami do deszczowego Wichesteru, do ciotki, u której ma spędzić wakacje i dojść do siebie. Dziewczyna oczywiście nie jest z tego powodu zadowolona, ale z czasem zaczyna się oswajać z urokami Anglii. Pomysł na fabułę może nie jest szczególnie wyszukany, ale za to jest tak uroczo przedstawiony, że czytałam tę książkę z ogromną przyjemnością. Do tego autorka zaserwowała nam cały wachlarz świetnie wykreowanych postaci, które bardzo polubiłam. I mowa tu nie tylko o Lilii i Orionie, ale także o Jules, Florze, Remy'm i Gordonie. Polubiłam tę paczkę i cieszę się, że autorka zapowiedziała już powieść poświęconą Florze. A do tego będzie serial! Już nie mogę się doczekać! Każda postać miała również jakieś pasje, dzięki którym można było je identyfikować. Ponadto, cała historia miała niesamowity klimat sprawiający, że czułam się tak, jakbym razem z bohaterami mieszkała w tym angielskim miasteczku, chodziła na koncerty Jules, piekła w kuchni razem z Lilą i zwiedzała okolicę z Orionem. Do tego motyw straty i nastoletnich problemów był ukazany tak wielowymiarowo, że można było utożsamić się z bohaterami, poczuć ich ból i zagubienie, a także kibicować, by znaleźli w sobie nawzajem zrozumienie i pomoc.
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narrację powierzono Lilii. Dzięki temu mamy szansę lepiej poznać dziewczynę, jej problemy i to, co czuje pojawiając się w Winchester, a to bardzo ważne, bo łatwiej nam wtedy zrozumieć jej niektóre zachowania. Styl pisania autorki był lekki i prosty w odbiorze, a wszystkie zwroty w innym języku były na bieżąco tłumaczone. Jedyne, do czego mogłabym się odrobinę przyczepić, to fakt, że rozdziały nie zaczynają się od nowej strony, a po prostu idą ciągiem, ale nie jest to jakiś mankament, który wpływałby na moją ocenę.
PODSUMOWUJĄC
A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow to niezwykle ciepła i wartościowa powieść młodzieżowa, która poza warstwą rozrywkową, niesie też za sobą mądrość życiową. Świetnie mi się ją czytało! Polecam z całego serca!
Za możliwość przeczytania książki A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow dziękuję Wydawnictwu Lekkie! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.