wtorek, 23 maja 2023

Przysięga złodziei - Mary E. Pearson (Dance of Thieves #2)

Tytuł:
Przysięga złodziei
Tytuł oryginalny: Vow of thieves
Autor: Mary E. Pearson
Seria: Dance of thieves #2
Wydawnictwo: Hype (Filia)
Premiera: 17.05.2023 r.
Liczba stron: 576
Opis:
Kazi i Jase pokonali przeciwności losu. Wyszli z tej walki silniejsi i jeszcze bardziej w sobie zakochani.
Czeka na nich nowe życie, w którym Ballengerowie przestaną być wyjętą spod prawa rodziną, Skalna Strażnica zostanie mianowana królestwem,
a Kazi i Jase od teraz w końcu stawią czoła wszystkim trudnościom razem.
Niestety ich drogę powrotną zakłóca niepokojące ostrzeżenie i wkrótce zostaną uwikłani w sieć intryg uknutych przez ich największych przeciwników.
Kiedy wróg o bezkresnych ambicjach zagrozi ich życiu, pomoc nadejdzie z najmniej oczekiwanego kierunku, a zdrada będzie głębsza i bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek. 

Tom pierwszy mnie zachwycił, jak więc było z drugim? Przekonajcie się, jakie były moje wrażenia z lektury - zapraszam do rozwinięcia!
CZTERY POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO PRZECZYTAĆ PRZYSIĘGĘ ZŁODZIEI!
WIELOWARSTWOWI BOHATEROWIE - zarówno Kazi jak i Jase byli przebiegli, pomysłowi i mieli ogromną wolę walki, a ich losy śledziłam z ogromną ciekawością, jednocześnie kibicując, by udało im się wywalczyć sprawiedliwość. Na pochwałę zasługuje również kreacja pozostałych postaci, tych na drugim, jak i dalszym planie. Każda postać była dokładnie przemyślana i miała do odegrania jakąś rolę. Od drobnych postaci po ważne czarne charaktery i te niespodziewanie dobre. Autorka dopracowała ich w każdym calu i byłam pod wrażeniem, jak zgrabnie i plastycznie utworzony wachlarz różnorodnych bohaterów nam zaserwowała.
DYNAMICZNA HISTORIA - tu cały czas się coś działo! Było mnóstwo zwrotów akcji i tych mniej i bardziej spodziewanych, ale jedno jest pewne - przy tej książce nie dało się nudzić. M.E.Pearson utkała swoją historię pajęczyną licznych powiązań i tajemnic. Udawało jej się wpakować naszych bohaterów w kłopoty, by nagle albo się z nich wywinęli, albo wpadli w jeszcze większe bagno. Dzięki temu w pełni zaangażowałam się w historię i z niecierpliwością przewracałam strony, zaintrygowana, czy tym razem uda im się wyjść z tego cało. Czy się udało? Tego nie zdradzę!
NIEPOWTARZALNY KLIMAT - są książki,  przy których udaje nam się tak wkręcić w historię, że przepadamy i uciekamy do tego świata.  I tak jest tutaj. Dodatkowo, historia jest przetykana wstawkami ze wspomnień przodków Jase'a, więc tym bardziej otrzymujemy pełny świat przedstawiony, który możemy sobie dokładnie wyobrazić.
SPÓJNOŚĆ Z PIERWSZYM TOMEM - ogromną zaletą jest fakt, że tę dylogię czyta się jak całość. Nie ma tu tendencji spadkowej przy drugim tomie, wszystko jest utrzymanie na równym, wysokim poziomie. Autorka z tak wielkim rozmysłem prowadzi historię, rozrzucając niczym okruszki jakieś wątki, drobne elementy, które z biegiem czasu wskakują na swoje miejsce i dopełniają całości. Nic nie pojawiło się tam z przypadku, wszystko ma jakiś swój cel. I bardzo mi się to podobało.
 
STRUKTURA
Książka jest podzielona na numerowane rozdziały, w których mamy dwóch pierwszoosobowych narratorów - Kazi i Jase'a. Dzięki temu mamy lepszy obraz sytuacji i możemy poznać uczucia ich obojga. Styl pisania autorki, tak jak w pierwszym tomie, był niezwykle wciągający, a jednocześnie łatwy w odbiorze. Czytałam tę historię z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem. Nie miałam żadnych zgrzytów, czy to pod względem technicznym, czy innym.
PODSUMOWUJĄC
Przysięga złodziei to świetny finał dylogii, która jest dopracowana pod każdym względem. Czytanie jej to prawdziwa przyjemność, a liczne zwroty akcji i świetna kreacja bohaterów tylko podnosi walory tej historii. Jeśli lubicie fantastykę ze złożonym światem przedstawionym i politycznymi intrygami, to dylogia Taniec złodziei jest zdecydowanie dla Was!
Za możliwość przeczytania książki Przysięga złodziei dziękuję Hype, czyli młodzieżowemu odłamowi Wydawnictwa Filia! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.