sobota, 1 kwietnia 2023

Fragile heart - Mona Kasten (Scarlet Luck #2)

Tytuł:
Fragile Heart
Autor: Mona Kasten
Seria: Scarlet Luck #2
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 22.03.2023 r.
Liczba stron: 464
Opis:
Minęły trzy miesiące, odkąd Adam zerwał wszelki kontakt z Rosie. Słowa z jego pożegnalnego listu wciąż przelatują jej przez głowę, serce boli tak samo jak pierwszego dnia. Tęskni za głębokimi rozmowami, które z nim prowadziła i za bliskością, którą z nim czuła, nawet gdy był tysiące kilometrów stąd. Jej internetowy program radiowy przynajmniej trochę rozprasza Rosie, a ona niestrudzenie pracuje, aby przywrócić go na właściwe tory po klęsce wywiadu ze Scarlet Luck. Ale kiedy zaczyna wierzyć, że w końcu może zapomnieć o Adamie, ten ponownie kontaktuje się z Rosie – i nagle wszystkie uczucia, nadzieje i marzenia, które tak bardzo starała się stłumić, powracają.


 Drugi tom nowej dylogii Mony Kasten. Jak potoczyły się losy Adama i Rosie? Zapraszam do rozwinięcia!
 
CZTERY PLUSY, JEDEN MINUS

Jestem wzrokowcem, więc PIĘKNE WYDANIE, tj. okładka, barwione brzegi, podziały narracji piękną czcionką, przyciągnęły mnie od razu. Lubię estetyczne wydania i ta książka jest istną perełką na mojej półce.
Wartościowa FABUŁA, poruszająca masę trudnych tematów, takich jak uzależnienia, terapia, traumy, ataki paniki, hejt, sprawiła, że to nie była tylko luźna opowiastka, a raczej historia o ludziach, którzy muszą zmierzyć się z trudnościami, jakie raz za razem pojawiają się w ich życiu. Autorka pokazała również cienie sławy i życia z kimś, kto ciągle jest w świetle reflektorów. Zarówno Adam, jak i Rosie mieli swoje problemy, ale czy udało im się je razem zwalczyć? A może czasami miłość to za mało?
EMOCJE, emocje, emocje - ta książka jest nimi wypełniona! Wszystko, co działo się w życiu bohaterów sprawiało, że kibicowałam im, współczułam, chciałam żeby sobie poradzili z problemami.
SLOW BURN, który w tym tomie był lepiej poprowadzony niż w pierwszym tomie. Tym razem faktycznie było czuć między bohaterami chemię.
I minus - pójście na ŁATWIZNĘ z wątkiem uzależnienia. Trochę za szybko, za łatwo, bez momentów zwątpienia. A szkoda, bo trochę za mało się skupiono na Adamie, a za dużo na Rosie. Oboje mieli problemy, więc można było poświęcić im równą ilość uwagi. 

STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narrację powierzono Rosie i Adamowi. Dzięki temu poznajemy historię z obu stron, chociaż przyznam, że to perspektywy Rosie jest więcej. Styl pisania autorki jak zwykle jest prosty i przyjemny w odbiorze i nie miałam żadnych zgrzytów w czasie lektury. A samo wydanie - jak już wcześniej wspomniałam - stanowi jedną z najładniej wydanych książek na mojej półce.
PODSUMOWUJĄC
Jestem zadowolona z lektury dylogii Starlet Luck i zawsze mam sentyment do książek Mony Kasten, więc przy jej książkach mogę przymknąć oko na więcej niż u innych autorów. Czy polecam? Tak, spędziłam z tą dylogią dobrze czas i tym razem więcej było poważnych tematów, a co za tym idzie i emocji, ale w rywalizacji z poprzednimi seriami jednak będę stawiała na Again i Maxton Hall.
Za możliwość przeczytania książki Fragile Heart dziękuję Wydawnictwu Jaguar! ;-)

1 komentarz:

  1. Rzeczywiście cudne wydanie, okładka zdecydowanie by mnie w księgarni skusiła. Historia może nie z mojego ulubionego gatunku, ale mogłaby mi się spodobać.

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.