niedziela, 30 kwietnia 2023

Dunbridge Academy. Tam gdzie Ty - Sarah Sprinz (Dunbridge Academy #1)

Tytuł:
Dunbridge Academy. Tam gdzie Ty
Tytuł oryginalny: Anywhere
Autor: Sarah Sprinz
Seria: Dunbridge Academy #1
Wydawnictwo: Moondrive
Premiera: 26.04.2023 r.
Liczba stron: 440
Opis:
Mógłby być wszędzie, ale jest właśnie tutaj...
Emma dostaje się na upragnioną roczną wymianę – do elitarnej szkockiej szkoły Dunbridge Academy, gdzie przed laty poznali się jej rodzice. Liczy na to, że znajdzie tam wskazówki, które pomogą jej odszukać ojca. Ułożyła plan idealny. Jednak nie uwzględniła w nim Henry’ego...
Henry pomaga Emmie odkryć drugie oblicze szkoły: podczas nocnych spacerów prowadzi ją w głąb starych budynków i na sekretne imprezy o północy. I choć wydaje się, że ten niemal idealny chłopak doskonale ją rozumie, to Emma wie, że nie może połączyć ich nic więcej niż przyjaźń.
Wkrótce dziewczyna przekonuje się, że niektórych uczuć nie da się powstrzymać – nieważne, jak bardzo by się starała.

Jak spodobała mi się ta książka w klimacie akademia? Zapraszam do rozwinięcia!


DLACZEGO WARTO SIĘGNĄĆ PO DUNBRIDGE ACADEMY?
1. FABUŁA - powiedzmy sobie wprost - nie jest to ambitna lektura, która zmieni nasze życie, a raczej momentami przypomina typowe młodzieżówki, ALE nie jest to absolutnie wada. Autorka jakimś cudem tak opowiada swoją historię, że przekłuwa wszystkie te banały w coś bardzo miłego i uroczego, co przypomina nam szkolne lata, przyjaźnie, miłości. Czytając czułam się po prostu dobrze i nie chciałam się odrywać od książki. To była idealna lektura na rozluźnienie, na przerywnik między jakimiś mocniejszymi tytułami. Do tego, gdy wydawało mi się, że będzie sielankowo, pojawiło się parę wątków, które zakręciły akcją i wzbudziły we mnie masę emocji. Nie chcę spoilerować, więc rzucę tylko hasłowo, czego się możecie spodziewać - rodzinne tajemnice, traumy sprzed lat, strata i żałoba, poświęcenie dla drugiej osoby.
2. BOHATEROWIE - autorka zaserwowała nam ekipę znajomych, którą łatwo nam polubić. Możemy znaleźć w nich swoje cechy lub też osób z naszego otoczenia. Do tego, autorka dała im tak wiele tych młodzieńczych emocji i uczuć, które w tym wieku są mocniejsze, wyraźniejsze, bardziej odczuwalne. Może nam się to początkowo wydać przerysowane, ale gdy przypomnimy sobie swoje młodzieńcze lata, to jednak okazuje się, że było dokładnie tak samo. I chociaż ten tom skupia się na Emmie i Henry'm, to kolejne tomy będą poświęcone kolejnym osobom z ekipy i bardzo się z tego rozwiązania cieszę. Dzięki temu nadal będziemy w tym świecie, ale nie będzie nudno.
3. KLIMAT - szkoła z internatem, zasady, cisza nocna, mundurki, apele, poranne przebieżki, rozbudowane gmachy szkolne - to wszystko, co najbardziej lubię w książkach z motywem akademia!
4. WYDANIE - czapki z głów dla ekipy Moondrive! Wydanie jest dopracowane w każdym calu. Złocenia na minimalistycznej okładce, herb DA przy rozpoczęciu każdego rozdziału i genialne grafiki na wewnętrznych stronach okładki! To prawdziwe mistrzostwo!
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narrację powierzono Emmie oraz Henry'emu. Dzięki temu rozwiązaniu udało nam się lepiej poznać tych bohaterów, a także zrozumieć emocje, które się w nich kłębiły. Styl pisania autorki jest prosty, może nawet momentami zbyt prosty, ale za to przyjemny w odbiorze. Pod względem technicznym nie mam żadnych zarzutów.
PODSUMOWUJĄC
Dunbridge Academy to książka, która w kilku momentach mnie wzruszyła, w kilku rozbawiła, ale przede wszystkim, to książka którą czytałam z nieskrywaną przyjemnością. To taki miły powrót do szkolnych lat w świetnym wydaniu. Jeśli potrzebujecie podróży do szkoły z prawdziwego zdarzenia, to ta książka zdecydowanie Wam się spodoba! Polecam!
Za możliwość przeczytania książki Dunbridge Academy. Tam gdzie Ty dziękuję Wydawnictwu Moondrive! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.