piątek, 23 czerwca 2023

Zacznijmy od nowa - Anna Langner

Tytuł:
Zacznijmy od nowa
Autor: Anna Langner
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki
Premiera: 17.05.2023 r.
Liczba stron: 376
Opis:
Czy miłość musi być idealna, aby była szczęśliwa?
W życiu Anety wszystko zaczyna się układać. Nowa praca mogłaby oznaczać świeży start dla niej i jej córki, gdyby nie jeden szczegół – Kasjan, mistrz kąśliwych uwag i sarkastycznych uśmiechów, postrach firmowych korytarzy, który nie znosi biurowych small talków i woli w samotności pić swoje podwójne espresso. Jego nienaganny wygląd, wybitne umiejętności i liczne sukcesy zdają się dawać mu prawo do traktowania wszystkich z góry i rozstawiania współpracowników po kątach. Aneta nie zwykła jednak pozwalać, aby nią pomiatano.
Już od pierwszego spotkania między parą dochodzi do spięcia, a z czasem jest tylko gorzej. Relacja tej dwójki zmierza ku katastrofie, aż tu nagle, podczas imprezy firmowej, długo skrywane emocje zrywają się z uwięzi i... no właśnie. Gdy w grę wchodzi namiętność, związki często zyskują status „to skomplikowane”. Co tak naprawdę kryje się pod nieskazitelną warstwą „Pana Perfekcyjnego”?

To moja pierwsza książka Anny Langner - czy przypadła mi do gustu? Zapraszam do rozwinięcia!
 
ZACZNIJMY OD NOWA to książka, która naprawdę miała ogromny potencjał, by stać się świetną historią. Niestety coś po drodze poszło nie tak.
Podobał mi się pomysł na historię i motyw od wrogów do kochanków, osadzony w ramach firmowej rywalizacji, gdzie między złośliwościami miesza się napięcie i pożądanie. Ponadto, Autorka pokusiła się o poruszenie wątku problemów alkoholowych jednej z postaci, a także problemów samotnej matki z powrotem do pracy i próbą połączenia tego z byciem dobrą matką.
Niestety, wszystkie te poważniejsze wątki zostały w moim odczuciu potraktowane po macoszemu i przedstawione po łebkach. Zwłaszcza alkoholizm został spłycony i podkolorowany, jakby była to historia dla dzieci. Za to samo enemies to lovers było oparte na bardzo chwiejnych relacjach Anety i Kasjana, które niestety zamiast być pełne małych złośliwości, pasji i pożądania, to wydały mi się niezwykle tanie i wręcz wulgarne. Wiem, że książka miała mieć jakieś mocniejsze sceny, ale można było opisać je bardziej ze smakiem, a tutaj niektóre dialogi między Anetą i Kasjanem były niesmaczne, że aż przewracałam oczami. Kreacja bohaterów też niestety nie przypadła mi do gustu. Narracja była z perspektywy Anety, więc Kasjana aż tak nie dało się poznać, ale kobieta okrutnie działała mi na nerwy...
Niestety, chciałam luźnej historii z lubianym przeze mnie wątkiem, a dostałam książkę, którą czytało mi się ciężko i niestety nie byłam w stanie jej polubić.
 
Za możliwość przeczytania książki Zacznijmy od nowa dziękuję ekipie Niegrzecznych Książek! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.