wtorek, 24 lipca 2018

Mroczny duet - Victoria Schwab (Potwory Verity #2)

Tytuł: Mroczny duet
Tytuł oryginalny: Our dark duet
Autor: Victoria Schwab
Seria: Potwory Verity #2
Wydawnictwo: Czwarta strona
Premiera: 20.06.2018 r.
Liczba stron: 512
Opis:
Sześć miesięcy później nadal nie widać końca wojny. Zarówno Dobrobyt, jak i Prawdziwość pogrążone są w mroku i opanowane przez potwory. Jedne monstra giną, by powstały kolejne. Jednak ten potwór jest inny, silniejszy, nie do pokonania... Czy Kate i August stawią mu czoła? Czy ich ścieżki znowu się skrzyżują? W końcu Kate poluje teraz na potwory w Dobrobycie, August został przywódcą w Prawdziwości.
Czy ta historia ma szansę na happy end? 

Zapraszam na kilka słów o Mrocznym Duecie!

POTWORY SĄ WŚRÓD NAS
Zacznę od pocieszenia - nie zaserwuję Wam tu żadnych spoilerów. W końcu nie o to tutaj chodzi. Sama zasiadając do lektury Mrocznego Duetu miałam ogromny spoiler, który zaserwowano mi na Instagramie i sprawiło to, że dokładnie wiedziałam, co się stanie. I całą lekturę znałam zakończenie... Tortura, prawda? Na szczęście, podczas lektury nadal towarzyszył mi ogrom emocji, bo działo się naprawdę wiele. Do samego końca nie wiadomo, czy wygra dobro, czy też zło, a także - czy na pewno to, co powszechnie uznawane jest za dobre, naprawdę takie jest? Jak wiele trzeba poświęcić w swojej walce?
Kate poluje na potwory i walczy ze strachem. Czy przyjdzie jej jeszcze z dumą mówić o tym, kim jest? Czy po tym wszystkim to możliwe? Jest jeszcze ktoś, kto jest Kate bardzo bliski, a jednocześnie paradoksalnie daleki. O kim mowa? Musicie przekonać się sami.
August musi odnaleźć się w roli przywódcy, jednak czy potrafi nim być? Czy uda mu się odnaleźć w sobie człowieczeństwo? A może natura Sunaja zwycięży?
Victoria Schwab stworzyła coś niesamowitego. Świat, w którym dobro walczy ze złem i pełno jest odcieni szarości. Kim jesteśmy, by oceniać grzechy innych? Kim jesteśmy, by mianować się lepszymi? Chociaż jest to urban fantasy, to jednak ja znalazłam tam wiele odniesień do walki z własnymi demonami. Nie muszą biegać i atakować na mieście - one siedzą w nas samych, w naszych głowach. Jestem zafascynowana tą duologią i bez wahania dołączam do grona fanów autorki. Ma ona niezwykły talent do kreowania historii oraz do jej zgrabnego opowiadania. Nic mi się nie dłużyło, ciągle czułam zainteresowanie, a gdybym nie znała z góry zakończenia, to pewnie wbiłoby mnie ono w fotel. Jestem zdecydowanie na tak!

STRUKTURA
Podobnie jak w przypadku części pierwszej, książka składa się z czterech części nazywanych wersami, w których istnieje jeszcze podział na rozdziały. Nawiązania do muzyki są obecne nie tylko w nazewnictwie, ale również w całej gamie detali - od ozdobnych stron zaczynających poszczególne wersy, po drobne skrzypce przy numerach stron. Pod względem estetycznym więc, książka jest wydana niesamowicie. Co ze stroną stylistyczną? Narracja trzecioosobowa, śledząca poczynania zarówno Kate i Augusta, jak i kilku innych bohaterów, dzięki czemu mamy pełny obraz sytuacji. Język, jakim powieść została napisana jest prosty, a jednocześnie zachwycający. Jest coś w piórze V.E. Schwab, co sprawia, że lektura jest istną przyjemnością. Muszę koniecznie nadrobić inne książki autorki!
PODSUMOWUJĄC
Mroczny Duet to zdecydowanie udana kontynuacja, która mam wrażenie, że podobała mi się jeszcze bardziej niż tom pierwszy. Świetna kreacja bohaterów oraz świata przedstawionego, masa pomysłowych rozwiązań i piękne zakończenie. Schwab stworzyła historię, do której z pewnością jeszcze kiedyś wrócę. A tymczasem biegnę nadrabiać inne serie autorki!
Komu polecam? Miłośnikom oczywiście pióra autorki, a także klimatów urban fantasy oraz tym, którzy lubią wielowarstwowe opowieści o potworach - duologia Potwory Verity powinna Was zachwycić! ;-)
Są tu jacyś fani twórczości V.E. Schwab? A może dopiero planujecie poznać jej książki?
Dajcie znać w komentarzach! ;-)

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona! ;-)

6 komentarzy:

 1. Mam ''Mroczny duet'' u siebie na półce i nie mogę się doczekać lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początku w ogóle nie byłam zainteresowana tą serią ale słyszałam tyle dobrych opinii, że jednak się skuszę i liczę, że się nie rozczaruję :)

  Dziewczyna z biblioteki

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii :) Jeszcze :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach tę jak i drugą serię autorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zamiar przeczytać te książki. Natknąć się na spoiler - bardzo niefajnie. Ja czasami sama sobie spoileruje, zaglądając na koniec książki :p

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.