sobota, 3 czerwca 2017

W maju nie mam czasu, czyli podsumowanie miesiąca + ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE

Maj w tym roku mnie nie oszczędzał. Nie pozwolił mi w spokoju celebrować kilku ważnych dla mnie dat, a w zamian zwalił na mnie całą masę nauki, alergii i pecha. Czytelniczo wypadło jednak lepiej niż zakładałam, więc chociaż to mi się udało. ;-) I mimo że niedawno był już post z książkowymi zapowiedziami, to jednak pojawiło się tyle nowości, że nie byłabym sobą, gdybym nie wtrąciła tu 21 premier (głównie na czerwiec, ale też kilka późniejszych), na które z niecierpliwością wyczekuję.
Zapraszam do rozwinięcia!

CO PRZECZYTAŁAM W MAJU?
Jeśli może pamiętacie z poprzedniego podsumowania, zakładałam 5 książek, a wyszło ich 7, co było niezłym wyczynem, jak na miesiąc pełen wrażeń. Miałam też szczęście z doborem tytułów, bo wszystkie z nich czytało mi się dobrze i tylko do jednej mam mieszane uczucia, ale o tej książce dokładniej opowiem Wam pewnie w czerwcu.
(Po kliknięciu na tytuł przeniesiesz się do tekstu o książce)
1. P.S. I like you - Kasie West (tekst wkrótce)

PRZYJEMNOŚCI, CZYLI ZAKUPY KSIĄŻKOWE
Trzymam się zakupowego planu! Tak, mi też w to ciężko uwierzyć, ale kupiłam tylko to, co zaplanowałam jeszcze w kwietniu (a i tak było tego sporo). Lista na czerwiec też już powstała - zobaczymy jak będzie z wykonaniem. ;-)
1. Caraval. Chłopak, który smakował jak północ - Stephanie Garber
2. Tysiąc pięter - Katharine McGee
3. Confess - Colleen Hoover
4. Tysiąc odłamków ciebie - Claudia Gray
5. Buntowniczka z pustyni - Alwyn Hamilton
6. Koniec samotności - Benedict Wells
7. Helisa - Marc Elsberg

DOPADŁO MNIE ŻYCIE, CZYLI KONTUZJE I TRUDY PRZED-SESJI
Maj rozpoczął się niestety paskudnie, bo kontuzją, z której skutkami zmagałam się cały miesiąc. Całe szczęście już jest w porządku, ale na początku wyglądało to groźnie. Dodatkowo, maj dojechał mnie zaliczeniami na studiach. I to nawet nie była sesja, bo takowa zaczyna się w czerwcu. Ale każdy student wie, że sesja nie jest problemem, ale dotarcie do niej przez te knieje kolokwiów, projektów i zaliczeń - a i owszem. W połączeniu więc z nabytą kontuzją, nie miałam zupełnie głowy i czasu na odwiedzanie innych blogów, co  już zapowiadałam w podsumowaniu kwietniowym. Dziękuję tym, którzy mimo wszystko mnie odwiedzają - jeszcze jedno zaliczenie i w czerwcu nadrabiam u Was zaległości! ;-)
CHYBA JEDNAK NIE CHCECIE PYTAĆ... + ANKIETA
W podsumowaniu kwietnia zaproponowałam, że odpowiem w czerwcu na kilka pytań, które zadacie w komentarzach, jednak szaleństw nie było. Wnioskuję więc, że nie jesteście zainteresowani tego typu postem. W takim razie, odpowiedzi na te kilka pytań, które się pojawiły, dodam w podsumowaniu czerwca. Chyba, że coś się rozwinie tutaj w komentarzach. ;-)
Co do ankiety zaś - dziękuję za pomoc! Jeśli jednak nadal jej nie wypełniłeś/aś - zapraszam >>TUTAJ<<, jeszcze przez jakiś czas można odpowiadać, a później odpowiedzi zostaną podsumowanie w specjalnym poście.

CO W CZERWCU?
Moje urodziny, więc zapowiadają się duże książkowe zakupy i pewnie jakieś prezenty, a z planów czytelniczych - sporo nowości, jednak na razie nie zdradzę tytułów, bo jak zwykle przewiduję plan bez planu. ;-) Czerwiec jest też miesiącem, w którym jest tak dużo cudownych premier książkowych, że okazuje się, że moja poprzednia lista zapowiedzi się już całkowicie zdezaktywowała i czas ją zaktualizować. Zapraszam więc na 21 tytułów, które koniecznie chcę przeczytać! Głównie premiery czerwcowe, ale też kilka z następnych miesięcy, więc może akurat traficie na coś, o czym jeszcze nie słyszeliście. ;-)

Przekleństwo Soni - Kathryn Purdie
Premiera: 08.06.2017 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Auroczułe posiadają niezwykłą umiejętność wyczuwania emocji żywych istot. Z tym darem urodziła się Sonia Petrova. Przez lata żyła w ukryciu, była świadoma swoich umiejętności, jednak nie umiała z nich korzystać. Pożar klasztoru, w którym przebywała wraz z innymi auroczułymi, przyśpiesza jej przybycie na dwór imperatora Valka.
Młoda, niedoświadczona i osamotniona dziewczyna z dnia na dzień staje się jedną z najważniejszych osób w otoczeniu władcy. Jej zadaniem jest wyczuwanie złych zamiarów poddanych oraz gości. Sonia zmaga się z nową rolą i ze swoimi zdolnościami, których nie zdążyła jeszcze opanować. Wydaje się, że jedyną przyjazną jej osobą jest brat imperatora Anton. Staje się on jej sprzymierzeńcem oraz powiernikiem, a z czasem wtajemnicza ją w spisek.
Tymczasem w kraju rośnie niezadowolenie. Lud głoduje, despotyczne rządy Valka nie podobają się również arystokracji, a relacje między braćmi się komplikują. Sonia musi wybrać, któremu z nich zaufać. Czy będzie umiała wykorzystać swój dar, by wpłynąć na losy imperium?

Początek wszystkiego - Robyn Schneider (>>RECENZJA<<)
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, a jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach.
Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.
Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki.

Lokatorka - JP Delaney (>>RECENZJA<<)
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Otwarte
Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.
Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

Ogród małych kroków - Abbi Waxman
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Otwarte
Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie.
Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.

Bad Mommy. Zła mama - Tarryn Fisher
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się powierniczką Jolene. Z czasem zachowanie Fig zaczyna być coraz bardziej niepokojące – kobieta gromadzi w domu rzeczy identyczne jak u przyjaciółki, kupuje takie same ubrania, a na Instagramie publikuje zdjęcia Dariusa. Czy prawdziwym obiektem jej zainteresowania jest Jolene, jej przystojny mąż, czy mała Mercy? A może chciałaby mieć ich wszystkich?

Słońce też jest gwiazdą - Nicola Yoon
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Natasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i zostają deportowani na Jamajkę. Natasha jest załamana i wściekła na ojca – to przez niego rodzina musi wracać tam, skąd przyjechała. Wierzy w naukę, a nie w miłość. Zwłaszcza po tym, jak zdradził ją chłopak!

Kolekcjoner motyli - Dot Hutchison
Premiera: 14.06.17 r.
Wydawnictwo: Filia
Tuż obok pewnej odosobnionej posiadłości leży przepiękny ogród.
Żyje w nim grupa porwanych, młodych kobiet, których skórę pokryto tatuażami, tak by przypominały kolekcję motyli. Opiekuje się nimi Ogrodnik, brutalny, psychopatyczny nadzorca, ogarnięty obsesją zbierania wyjątkowych eksponatów.
W pewnym momencie tajemniczy ogród zostaje odkryty, a jedna z ocalałych trafia do sali przesłuchań FBI. Agenci Victor Hanoverian i Brandon Eddison mają za zadanie rozwiązanie najbardziej niesamowitej sprawy w swojej karierze. Jednak dziewczyna, która przedstawia im się jako Maya, sama jest jedną wielką zagadką.
Maya opowiada agentom o życiu w ogrodzie. Snuje przerażającą historię Ogrodnika, człowieka, który nie cofnie się przed niczym, by mieć pewność, że żaden piękny motyl mu się nie wymknie.
Im więcej dziewczyna ujawnia, tym bardziej agenci nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jeszcze więcej przed nimi skrywa.

Miłość, która przełamała świat - Emily Henry
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: YA!
Natalie spędza lato w swoim rodzinnym miasteczku w Kentucky. To ostatnie tak leniwe wakacje przed rozpoczęciem studiów. Dzień za dniem toczy się bez żadnych ciekawych wydarzeń, dopóki dziewczyna nie zacznie obserwować dziwnych rzeczy. Zielone drzwi do jej pokoju nagle stają się czerwone, znika ogród, który rozciągał się obok przedszkola. W miejscu miasteczka znikąd pojawiają się wzgórza. Natalie czuje, że dzieje się coś niepokojącego. Wtedy odwiedzą ją sympatyczna, ale tajemnicza postać, która ostrzega: "masz tylko trzy miesiące, aby go uratować". Następnej nocy Natalie spotyka na boisku szkolnym pięknego chłopca imieniem Beau, a czas i przestrzeń przestają dla niej istnieć. Istnieją tylko Natalie i Beau…
Przepiękna opowieść o słodko-gorzkim końcu dzieciństwa, gdy marzymy nie tylko o naszej przyszłości, lecz także o tysiącach dróg, którymi nie odważyliśmy się podążyć.

Dzielnym będzie przebaczone - Chris Cleave
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Świat książki
Wybucha II wojna światowa. Mary North odkłada ukończenie edukacji na później, przyjeżdża do siedziby War Office i zgłasza się na ochotnika, by służyć ojczyźnie. Bystra i odważna Mary jest przekonana, że będzie świetnym szpiegiem. Gdy, ku swojemu zaskoczeniu, zostaje nauczycielką, decyduje się walczyć z uprzedzeniami, by chronić dzieci, o których istnieniu społeczeństwo chętnie by zapomniało.
Tom Shaw postanawia odpuścić sobie wojnę - póki jego współlokator, Alistair, nieoczekiwanie nie zgłosi się do wojska i nie stanie się jasne, że konflikt zbrojny jest nieunikniony.
Kiedy Mary poznaje Alistaira, tematem równie ważnym, co wojna, staje się miłość, która wystawi ich na ciężką próbę. Mary, Tom i Alistair poznają smak przemocy, namiętności, przyjaźni i zdrady.

Zniknięcie - Caroline Eriksson
Premiera: 14.06.2017 r.
Wydawnictwo: Marginesy
Pewnego wieczoru Greta, Alex i ich czteroletnia córeczka Smilla wypływają na cieszące się złą sławą jezioro. Docierają do maleńkiej wysepki, a tam ojciec z córką schodzą na ląd. Greta zasypia w łódce, ukołysana mgłą i leciutkim bujaniem. Kiedy się budzi, Alexa i Smilli nie ma. Zniknęli.
Greta chce zadzwonić do Alexa, ale komórka też zniknęła. W domku znajduje swój telefon ukryty pod prześcieradłami. To ona go schowała? W końcu uspokaja się na tyle, żeby pójść na policję i poinformować o zniknięciu. Tam jednak słyszy, że przecież nie ma męża i nigdy nie miała córki... O co tu chodzi? Greta nie wie, czy to przeszłość powróciła, aby ją dręczyć, czy w końcu straciła kontakt z rzeczywistością...
W tej mrocznej psychologicznej gonitwie, jeśli Greta chce odkryć prawdę, musi zmierzyć się z tym, co zawsze starała się ukryć.

Zgromadzenie cieni - V.E. Schwab
Premiera: 26.06.2017 r.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Upłynęły cztery miesiące, odkąd w ręce Kella wpadł czarny kamień. Cztery miesiące, odkąd przecięły się ścieżki antariego i dziewczyny z Szarego Londynu, Delilah Bard. Cztery miesiące, odkąd książę Rhy został ranny, Kell i Lila pokonali rządzące Białym Londynem bliźniaki Dane, a kamień wraz z umierającym Hollandem wrzucili w otchłań Londynu Czarnego.
Pod wieloma względami sytuacja prawie wróciła do normalności, chociaż... Rhy spoważniał, a Kella dręczą wyrzuty sumienia. Antari nie przemyca już przedmiotów między światami – jest nerwowy, nawiedzany przez sny z udziałem złowieszczej magii, skupiony na myślach o Lili, która zniknęła mu z oczu w porcie, tak jak zawsze tego pragnęła.
Tymczasem w Czerwonym Londynie trwają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, spektakularnego i kosztownego międzynarodowego turnieju – mającego na celu rozrywkę i zachowanie dobrych stosunków z sąsiednimi mocarstwami. Na zawody przybędzie wielu gości, a wśród nich starzy przyjaciele na pewnym statku pirackim.
Jednakże, podczas gdy wszyscy w Czerwonym Londynie skupiają się na czekających ich emocjach sportowych i towarzyszących igrzyskom przyjęciach, w innym Londynie rozkwita życie, a ci, którzy mieli rzekomo odejść na zawsze, powracają. Jak cień, który znika w nocy, lecz pojawia się znów kolejnego dnia, tak odżywać zdaje się Czarny Londyn. Tyle że magia wymaga równowagi, więc by odrodził się Czarny Londyn, inne miasto musi upaść...

Kości mojej siostry - Nuala Ellwood
Premiera: 28.06.2017 r.
Wydawnictwo: Czarna owca
Kate Rafter jest odnoszącą sukcesy reporterką wojenną. Ona jest tą silną. Tą, która uciekła z Herne Bay i od wspomnień, które wiążą się z tym miejscem. Jej siostra Sally tego nie zrobiła. Zamiast uciec, pije alkohol. Ale kiedy umiera ich matka, Kate jest zmuszona wrócić do dawnego domu rodzinnego. Pierwszej nocy budzi ją przerażający krzyk. Jaką tajemnicę przypadkiem odkrywa Kate? I czy ma w sobie dość siły, żeby odkryć prawdę… I wyjść cało z tej sytuacji?
Bez serca - Marissa Meyer
Premiera: 28.06.2017 r.
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Na długo przed tym, zanim została postrachem Krainy Czarów – niesławna Królowa Kier – była tylko dziewczyną pragnącą się zakochać.
Catherine jest być może jedną z najbardziej pożądanych dziewcząt w Krainie Czarów i ulubienicą jeszcze niezamężnego Króla Kier, ale interesuje ją zgoła co innego. Ma talent do pieczenia i wraz ze swoją przyjaciółką chce otworzyć piekarnię, by zaopatrywać Królestwo Kier przepysznymi plackami i innymi słodyczami. Jednak jej matka uważa, że to niedopuszczalne dla młodej kobiety, która mogłaby zostać kolejną Królową.
Na królewskim balu, na którym wszyscy oczekują, że król oświadczy się Cath, dziewczyna poznaje Jesta, przystojnego i tajemniczego błazna. Po raz pierwszy czuje, że to prawdziwe zauroczenie. Ryzykując obrazę Króla i wściekłość swoich rodziców, Cath i Jest adorują się w tajemnicy.
Cath chce sama decydować o swoim losie i zakochać się na własnych warunkach. Ale w świecie przenikniętym przez magię, szaleństwo i potwory, los ma inne plany.

Replika - Lauren Oliver
Premiera: 05.07.2017 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Gemma ma kompleksy. Od zawsze była chorowita i dużo czasu spędzała w szpitalach – nosi po nich pamiątkę w postaci blizny w okolicy serca. W szkole koleżanki jej dokuczają, chłopaki z klasy nie interesują się nią i nie ma przyjaciół. Rodzice chcąc wynagrodzić córce trudne dzieciństwo, trzymają ją pod kloszem, ale to nie wpływa dobrze na Gemmę. Gdy pojawia się okazja wyjazdu na wycieczkę na Florydę, dziewczyna postanawia wyrwać się ze swojej miejscowości i na chwilę zapomnieć o swoich troskach. Niestety, w ostatniej chwili rodzice zakazują jej wyjazdu. Gemma podsłuchuje ich rozmowę i dowiaduje się, że ma to związek z tajemniczą kliniką w Heaven, znajdującą się na wyspie niedaleko miejsca, gdzie miała jechać. Postanawia więc uciec z domu i sprawdzić, co tak naprawdę tam się stało. Jakie tajemnice odkryje? I co łączy ją z Lirą, dziewczyną, którą spotka na swojej drodze?

Światło, które utraciliśmy - Jill Santopolo
Premiera: 17.07.2017 r.
Wydawnictwo: Otwarte
Nauczyłeś mnie, że zawsze trzeba szukać piękna. W ciemności, w ruinach potrafiłeś odnaleźć światło. Nie wiem, jakie piękno i jakie światło teraz odnajdę. Ale spróbuję. Zrobię to dla ciebie. Bo wiem, że ty zrobiłbyś dla mnie to samo.
Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem.
Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?

Illuminae. Folder_01 - Amie Kaufman, Jay Kristoff (>>KUPISZ TUTAJ<<)
Premiera: 26.07.2017 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Rok 2575. Kolejny zwykły dzień w kolonii Kerenza, założonej przez megakorporację KWU, by wydobywać rzadkie surowce. O poranku Kady Grant rzuca swojego chłopaka Ezrę Masona i postanawia, że już nigdy się do niego nie odezwie. Nie spodziewa się jednak, że za kilka godzin będzie świadkiem inwazji BeiTechu, która ją i tysiące innych osób pozbawi domu.
Tych, którym udało się przeżyć, ewakuują trzy statki kosmiczne: Alexander, Hypatia oraz Copernicus. Ściga je wrogi pancernik Lincoln. Jego zadaniem jest uciszyć świadków brutalnego ataku na planetę. Tymczasem na pokładzie Copernicusa rozprzestrzenia się śmiertelnie niebezpieczny wirus, a system sztucznej inteligencji sterujący Alexandrem staje się... największym wrogiem ocalałych.
Kady włamuje się do zaszyfrowanej pamięci statków i odkrywa przerażającą prawdę o wydarzeniach dziejących się na jej oczach. Tylko jedna osoba może powstrzymać zagładę – jej (były!) chłopak Ezra.
Illuminae to powieść, która wprowadzi cię w XXVI wiek. Zamiast klasycznej narracji – niezwykłe dossier: tajne raporty wojskowe, e-maile, plany i schematy, odczyty z procesorów komputerowych. Czytając je, poczujesz się, jakbyś był w samym centrum wydarzeń!

INNE (brak polskiej okładki, daty premiery itd.)
Wydawnictwo SQN szykuje dla nas gorące premiery! 5 lipca premiera Wilczej godziny, Andriusa Tapinasa, czyli litewski steampunk, który już niesamowicie kusi. Prace nad okładką jeszcze trwają, na grafice możecie zobaczyć szkic, który zapowiada kolejne cudeńko! Poza tym, na lipiec zaplanowana jest My Lady Jane, o której głośno było za granicą, jednak na dokładne szczegóły trzeba jeszcze poczekać. A w sierpniu - trzeci i ostatni tom Wojen Alchemicznych, czyli Wyzwolenie od Iana Tregillisa.
Bukowy Las natomiast zapowiedział, że powoli kończą prace nad Holding up the universe, czyli książką Jennifer Niven - autorką genialnych Wszystkich jasnych miejsc. Dokładna data premiery, czy też szczegóły okładki nie są jeszcze znane.
Mam też wieści dla fanów serii Lovely Vicious - Wydawnictwo Amber zdecydowało się wydać kontynuację Love me never, czyli Forget me always. Premiera w sierpniu, jednak szczegóły nadal nie są znane.

Jak minął Wasz maj i jakie macie plany na czerwiec?
I które z podanych zapowiedzi zasilą Wasze biblioteczki?
Dajcie znać w komentarzach! ;-)

21 komentarzy:

 1. I mnie jakoś maj nie oszczędzał. Co chwila jakieś choróbska były. Mam nadzieję, że w czerwcu będzie lepiej.
  Gratuluję świetnych wyników. Oby tak dalej. A co do premier czerwcowych, to czeka nas istny zawrót głowy :) Skąd brać na to wszystko czas i pieniądze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że już u ciebie lepiej. Kontuzji, jakiejkolwiek, to ja nikomu nie życzę. Paskudna sprawa.
  Ty chociaż coś przeczytałaś w maju, bo ja znowu nic. Zawsze coś, ktoś i nie ruszyłam żadnej książki jakiej chciałam. Mam nadzieję, że w czerwcu uda mi się coś przeczytać. :) Kurcze! Kompletnie zapomniałam o pytaniach! Jeśli nie masz nic przeciwko, to na końcu komentarza podam ze dwa. Wyleciało mi z głowy. :/
  Premiery czerwcowe: kuszą, oj kuszą. Na wstępie powiem, że bardzo podobają mi się okładki Dzielnym będzie przebaczone, Zniknięcie, Światło, które utraciliśmy, Illuminae. Opisy też zachęcają, więc czekam na te pozycje i oczywiście na te, które już zrecenzowałaś :)

  Pytania:
  1. Jaki styl pisania książki preferujesz u autorów?
  2. Jaka książka kojarzy ci się bardzo, bardzo źle i na pewno nie poleciłabyś czytelnikom swojego bloga?
  3. A zadam jeszcze odnośnie kinematografii indyjskiej: twój ulubiony film - sprzed 2000r. i po 2000r. i dlaczego akurat ten? :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekać "Holding up the universe" (co tam, że mam w domu angielską wersję i jeszcze jej nie przeczytałam :D ).
  Powodzenia z sesją i wszystkiego najlepszego! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam cię za robienie podsumowań. Mi już się znudziło. Współczuję kontuzji ;/. Ale dużo ksiązek przeczytałaś, moim zdaniem. No i udanego czerwca. Co do pytań, teraz żadne nie przychodzi mi do głowy.
  Może... "Gdybyś mogła wydać książkę i miała wybrać miejsce akcji, gdzie umieściłabyś swoich bohaterów i dlaczego?"

  OdpowiedzUsuń
 5. Udało nam się przeczytać taką samą ilość książek w maju :) Co do premier, to już teraz jestem pewna, że zbankrutuję :D

  http://pomiedzyrozdzialami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj dużo tych premier! W wakacje muszę zabrać się za "Holding up the universe" po angielsku, żeby zdążyć przed polską premierą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę się doczekać recenzji Tysiąca Pięter! W czerwcu wyjdzie tyle świetnych książek mam nadzieje, że przeczytam niektóre.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Też czekam na Bad Mommy i Lokatorkę. Miałam to szczęście, że Ogród małych kroków już pochłonęłam i uważam, że była to naprawdę doskonała lektura ;) mam nadzieję, że po kontuzji nie ma już śladu i trzymam kciuki za sesję - co prawda ten etap mam już za sobą, ale Cię rozumiem, chociaż u mnie sesja była o wiele gorsza niż czas przed nią, ponieważ raczej nie miałam kolosów - od razu wszyscy przechodzili do egzaminów ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też miałam trudny maj co poskutkowało tylko dwoma przeczytanymi książkami :( Ale czerwiec zapowiada się dużo lepiej!
  Tobie gratuluję świetnych wyników i życzę powodzenia w sesjach!
  Ankieta wypełniona :D
  Ile świetnych premier, kilka książek mnie interesuje!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam tylko "Koniec samotności" i w najbliższym czasie zabiorę się za "P.S. I like you", które wypożyczyłam z biblioteki. "Bad Mommy" mnie intryguje. Zaczytanego czerwca!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobry wynik! Nic nie czytałam z tego co czytałaś, chciałam zabrać się za "P.S I like you" jednak po "Chłopak z sąsiedztwa" jestem specyficznie nastawiona.
  Czerwiec zapowiada się bankructwem portfela.
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 12. Tyle książek w 1 miesiąc. Też bym tak chciała, ale czasu mi brakuje...

  Pozdrawiam.
  Kasia z Ebookowych recenzji
  http://ebookowe-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne podsumowanie! Ja przeczytałam 4 książki, więc jestem zadowolona z wyniku. Rozumiem Cię, ja cały czas jestem zabiegana, na szczęście za miesiąc wakacje! Co do nowości, bardzo intryguje mnie ,,Bad Mommy". Będę musiała w wakacje koniecznie przeczytać tę powieść. Pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Sporo udało Ci się przeczytać. "Tysiąc pieter" i "Księga kłamstw" z chęcią bym przeczytała, ale ostatnio za dużo książek czeka w kolejce.
  A co do nowości wydawniczych, to nie mogę się doczekać "Zgromadzenia cieni". Poza tym z chęcią przeczytam "Słońce też jest gwiazdą" i wyczekuję wysyłki "Illuminae" :D Jeszcze sporo czekania :/
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobrze że już po kontuzji i nie było to jednak nic groźnego i skończyło się na uprzykrzaniu życia przez miesiąc. Już niedługo po sesji i będziesz miała luz :) też mam urodziny w tym miesiącu :D
  A na zapowiedzi nawet nie patrzę, chce przeczytać to do czego się zobowiązałam i pójść wreszcie do biblioteki;p

  OdpowiedzUsuń
 16. Powiem Ci tak, mnie sesja już też dopadła :D Powodzenia w czerwcu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajnie, że wszystkie tytuły ci przypadły, u mnie niestety wręcz odwrotnie. Tyle zapowiedzi, że aż nie wiadomo za co się zabierać!

  OdpowiedzUsuń
 18. Myślałam, że to maj był miesiącem bogatym w premiery książkowe, ale najwyraźniej czerwiec wcale nie jest gorszy. Wydawnictwo Otwarte (Moondrive) szaleje z nowościami. Tyle książek do kupienia a tak mało pieniędzy. Życie czytelnika nie jest łatwe. ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Caraval. Chłopak, który smakował jak północ ma ładną okładkę ;) A ja zaś w maju zrecenzowałam wszystkie tomy Wiedźmina. Kiedyś trzeba było zaległości książkowe nadrobić.
  Pozdrawiam,
  Shaman z http://www.sekretny-trop.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Tyle książkowych zapowiedzi, że do końca roku tego nie przeczytam:P

  OdpowiedzUsuń
 21. Oj kusisz, kusisz tymi premierami ;) Książki, które na pewno muszę przeczytać to "Bez serca" Marissy Meyer i "Illuminae".
  U mnie maj książkowo przebiegł bez większych szaleństw, ale czerwiec już to nadrabia. Czytanie idzie mi jakoś sprawniej i już zakupiłam cztery zaległe książki i to jeszcze nie koniec :P Najbardziej trafionym zakupem, jak dotąd okazało się "Tysiąc odłamków ciebie", jestem całkowicie oczarowana tą książką :) Teraz czekam na przesyłkę z pierwszą częścią "Fobos" i "Buntowniczką z pustyni" i zabieram się za czytanie :D

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.