wtorek, 31 stycznia 2023

Lucie Yi NIE jest romantyczką - Lauren Ho

Tytuł:
Lucie Yi NIE jest romantyczką
Tytuł oryginalny: Lucie Yi is NOT romantic
Autor: Lauren Ho
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 25.01.2023 r.
Liczba stron: 400
Opis:
Lucie Yi, konsultantka zarządzania, ma dosyć czekania na Tego Jedynego. Chce zostać mamą, jednak po dramatycznym zerwaniu, które doprowadziło ją na skraj załamania nerwowego w sklepie z artykułami dziecięcymi, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Rejestruje się na portalu dla współrodziców z wyboru, aby znaleźć odpowiedniego partnera do prokreacji – w związku tak platonicznym, jak to tylko możliwe.
Collin Read spełnia wszystkie kryteria: pochodzi z podobnego kręgu kulturowego, jest uczciwy i co najważniejsze – gotowy zostać ojcem. Gdy się poznają, nie trzeba długo czekać, by Lucie podjęła decyzję w sprawie swojej przyszłości. I co z tego, że jej konserwatywna rodzina może mieć obiekcje? Lucie zachodzi w ciążę i razem z Collinem wraca do Singapuru. Jednak niechęć rodziców do decyzji córki to zaledwie początek problemów, z którymi będzie musiała się zmierzyć…
Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy na scenę wkracza były narzeczony Lucie. Jej niewygasłe uczucia odżywają – jakby mało było narastającego napięcia w pracy i zaskakujących zmian zachodzących w jej ciele. Nagle ten prosty, racjonalny układ, który zawarła z Collinem, rozpada się na milion kawałków, a Lucie musi zdecydować, jak pogodzić wymagania ludzi, których kocha, nie rezygnując z życia, którego naprawdę pragnie.

Wśród nowości w Księgarni TaniaKsiazka.pl znalazłam kolejną książkę Lauren Ho, której Ostatnią Prawdziwą Singielkę bardzo polubiłam. O jakiej książce mowa? Zapraszam do rozwinięcia!
 
TINDER DLA PRZYSZŁYCH RODZICÓW
Podtytuł brzmi intrygująco? Nasza główna bohaterka - Lucie, przed dwoma laty straciła dziecko i narzeczonego. I chociaż zdaje się, że pogodziła się ze stratą, to jednak nadal pragnie zostać matką, ale zegar biologiczny boleśnie tyka, a w pobliżu nie widać tego jedynego, z którym połączyłaby ją szalona miłość. Za namową koleżanek rejestruje się w aplikacji, która skupia singli pragnących zostać rodzicami. I tak poznaje Collina, z którym zachodzi w ciążę. Ich układ ma być czysto platoniczny, ale czy na pewno wszystko pójdzie po ich myśli? Zwłaszcza, kiedy na horyzoncie pojawi się były narzeczony i do szpiku kości tradycyjna rodzina Lucie.
Chociaż Polska zdaje się być bardziej postępowa niż książkowy Singapur, jeśli chodzi o samotne wychowywanie dzieci i związki bez ślubu, to jednak można było dojrzeć się również wielu podobieństw. Cały ten świat Lucie był wykreowany niezwykle realistycznie i można było w nim się zanurzyć na całego, przeżywając z bohaterami ich losy, decyzje, problemy. Polubiłam Lucie i Collina, a także jej przyjaciółki. Nawet jeśli Lucie miała tendencję do zbytniego wmawiania sobie czegoś, zamiast kierować się sercem. Mark za to nie wzbudził mojej sympatii. Z chęcią towarzyszyłam im wszystkim w ciągu tych miesięcy kiedy Lucie i Collin się poznali, a potem byli w ciąży. Były momenty, które mnie rozbawiły, ale też i takie, które ogromnie wzruszyły. Pojawiło się też sporo ważnych decyzji i poważniejszych wątków, które niosły za sobą wartościowe przesłanie. Bardzo podobała mi się ta lektura i z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autorki.
STRUKTURA
Książka jest podzielona na numerowane rozdziały, w których historię opowiada nam trzecioosobowy narrator, podążający za Lucie. Zna on również jej myśli i odczucia, dzięki czemu to jej perspektywa jest nam najbliższa i łatwiej nam ją polubić. Styl Lauren Ho niezmiennie jest miły i prosty w odbiorze, a wszystkie zagraniczne słówka i kulturowe wstawki są wyjaśnione, więc nie ma mowy, abyśmy czegoś nie zrozumieli. Nie pojawiły się żadne zgrzyty w czasie lektury.

PODSUMOWUJĄC
Lucie Yi NIE jest romantyczką to książka wartościowa, ale jednocześnie nie jest pozbawiona warstwy rozrywkowej. Bardzo dobrze mi się ją czytało i chętnie do niej wrócę za jakiś czas. Jeśli podobała Wam się Ostatnia Prawdziwa Singielka oraz lubicie motyw slow burn romance, to ta powieść również powinna przypaść Wam do gustu. Ja jestem zachwycona!
Za możliwość przeczytania książki Lucie Yi NIE jest romantyczką dziękuję Księgarni TaniaKsiazka.pl! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.