środa, 6 kwietnia 2022

Deeply - Ava Reed (In Love #3)

Tytuł:
Deeply
Autor: Ava Reed
Tłumaczenie: Joanna Słowikowska
Seria: In Love #3
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 16.02.2022
Liczba stron: 400
Opis:
Czy można przekroczyć własne ograniczenia i zacząć wszystko od nowa?
Czy można pokonać paraliżujący strach, który czai się na każdym kroku?
21-letnia Zoey próbuje udowodnić sobie, że jest to możliwe. Dlatego decyduje się na powrót do miasta, w którym doświadczyła największej traumy swojego życia. Przyjeżdża do Seattle, wprowadza się do mieszkania starszego brata i zaczyna studiować na pobliskiej uczelni.
Jednym z jej współlokatorów jest Dylan – przystojny, męski, łagodny i wzbudzający zaufanie młody mężczyzna. Zoey nie wie jednak, że został on – podobnie jak ona – ciężko doświadczony przez los i że – w przeciwieństwie do niej – nie jest jeszcze gotowy, żeby wyjść z ukrycia i przyznać się do swoich ułomności.

Wśród bestsellerów Taniej Książki zawsze znajdę coś dla siebie. Tym razem padło na finałowy tom serii In Love. Zapraszam do rozwinięcia!
 
TRULY MADLY DEEPLY
W finałowym tomie serii In Love Ava Reed pokazała nam w końcu więcej świata Zoey i Dylana. To im w całość poświęcony jest ten tom i trzeba przyznać, że autorka wykreowała te postacie w taki sposób, że bardzo łatwo nam z nimi sympatyzować. To osoby, które mimo młodego wieku przeżyły już naprawdę wiele, ale walczą o siebie i starają się nie poddawać demonom. I od samego początku między nimi iskrzy. Poraniona dusza zawsze pozna drugą poranioną duszę, tylko czy uda im się wspólnie odnaleźć szczęście? Nie jest to raczej seria, w której mamy szalone zwroty akcji, więc możemy łatwo się domyślić, jak potoczy się historia tych dwojga, ale wszystko tutaj skupia się na ciepłym klimacie i na nadziei, jaką daje nam ta opowieść. Nadziei na lepsze jutro, na ludzi, którzy podadzą nam pomocną dłoń i w końcu nadziei na to, że jesteśmy silni i poradzimy sobie ze wszystkim. Ta seria to również niesamowita ekipa bohaterów, których zdecydowanie chcielibyśmy mieć za swoich przyjaciół. Autorka stworzyła ich niezwykle realistycznie - to osoby, które mają też wady i popełniają błędy i dzięki temu łatwo ich polubić i znaleźć w nich cechy swoje czy też osób z naszego otoczenia. I chociaż ten tom skupia się na siostrze Coopera i jego współlokatorze, to jednak jak na finał trylogii przystało, Cooper i Andie oraz Mason i June również dostaną swoje zakończenie.
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobowa narracja przeskakuje między głównymi bohaterami. Dzięki temu możemy poznać ich emocje o wiele lepiej i szybciej niż pozostałe postacie. Służyło to również budowaniu napięcia i pewnego rodzaju chemii między Zoey i Dylanem. Każdy rozdział rozpoczyna się również cytatem, myślą bohatera, która pasuje do tego, co wydarzy się w rozdziale. Styl pisania został utrzymany na tym samym poziomie co przy poprzednich tomach. Był prosty i lekki, chociaż niektóre tematy, które poruszała autorka do lekkich nie należały. Ale plus należy się zdecydowanie za to, że Ava Reed potrafiła zbalansować słodycz i gorycz, więc udźwignęła trudne tematy z zasłużoną powagą, ale jednocześnie wiedziała, kiedy i jak rozładować sytuację jakąś lżejszą sceną. Jestem zdecydowanie na tak!

PODSUMOWUJĄC
Deeply to udany finał trylogii, którą w całości bardzo chętnie polecę wszystkim fanom książek z pogranicza YA/NA, którzy oczekują lektury przyjemnej, ale poruszającej też ważne tematy, które mogły dotknąć każdego z nas. To również książka podkreślająca siłę przyjaźni. Z pewnością sięgnę po kolejne książki autorki. I mam nadzieję, że Wam Deeply spodoba się równie bardzo, co mi! ;-)
Za możliwość przeczytania Deeply dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ;-)

1 komentarz:

  1. Mój gust czytelniczy w ciągu ostatnich lat nieco się zmienił i coraz bardziej ciągnie mnie do takich książek. Nie przeszkadza mi w nich, że wiem jakie będzie zakończenie.

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.