sobota, 20 kwietnia 2019

Save You - Mona Kasten (Maxton Hall #2) [PATRONAT MEDIALNY]

Tytuł: Save you
Autor: Mona Kasten
Seria: Maxton Hall #2
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 24.04.2019 r.
Liczba stron: 400
Opis:
Ruby chciała tylko w spokoju przeżyć liceum i spełnić swoje marzenie o studiach w Oxfordzie. Jednak James pokrzyżował jej plany. Teraz już nie jest anonimowa - każdy zna jej imię. Dokładnie w momencie, kiedy chciałaby schować się przed całym światem. A to dopiero początek. Problemy Ruby Bell dopiero mają się zacząć.
Świat Jamesa zawalił się w ciągu kilku chwil i zdaje się, że już nigdy nie będzie dobrze. Konflikt z ojcem, trudna sytuacja siostry. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze sprawa z Ruby. Czy chłopakowi uda się pozbierać? 

Zapraszam na kilka słów o genialnej kontynuacji serii Maxton Hall, czyli Save you! Z dumą mogę też przyznać, że objęłam tę książkę patronatem medialnym. ;-)

 KSIĄŻKI MONY KASTEN BIORĘ W CIEMNO
Mona Kasten jest dla mnie autorką, po której książki sięgam w ciemno. Przypuszczam, że nawet książka telefoniczna spod jej pióra byłaby pełna emocji. Pisarka ma też niesamowitą zdolność do prowadzenia serii. Żadnych zapychaczy - każda książka wnosi wiele do świata przedstawionego. I jak w Again każdy tom był historią innych bohaterów z danej paczki znajomych, tak Maxton Hall jest raczej typową trylogią, w której mamy stałych głównych bohaterów. Nie oznacza to jednak, że jest nudno - wręcz przeciwnie. Drugi tom obfituje w jeszcze większą ilość zwrotów akcji. Niektórych mogliśmy się domyślać, zaś niektóre będą dla nas zaskoczeniem. I to zaskoczeniem w stylu "Wow, ale super wykorzystano ten i tamten moment!", a nie czymś w rodzaju "Skąd się to właściwie wzięło i dlaczego nie jest logicznie powiązane z historią?"
Na korzyść przemawia również kreacja bohaterów, którzy nie tracą swoich cech charakterystycznych gdzieś z biegiem stron. Nasze postacie są dynamiczne i przechodzą jakieś przemiany, jednak główne cechy pozostają bez zmian. Co mi się bardzo podobało, to rozwinięcie wątków bohaterów pobocznych - Lydii i Ember oraz delikatne wspominki o Lin, które sądzę, że doczekają się rozszerzenia w trzecim tomie.
I wreszcie - emocje, cała masa emocji! Mona Kasten potrafi zaciekawić, rozbawić i wzruszyć do łez. Dodatkowo, kulminacja tego wszystkiego w ostatnich stronach i w mojej głowie była tylko jedna myśl - potrzebuję tomu trzeciego i to w tej chwili! Muszę wiedzieć, co wydarzy się dalej!
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, jednak tym razem przybyło nam narratorów. Dotychczas mieliśmy jedynie Ruby i Jamesa, a teraz dochodzi jeszcze Lydia i Ember, dzięki czemu było jeszcze ciekawiej i wątki dziewczyn zostały rozwinięte. Bywa, że narratorzy zmieniają się w obrębie rozdziału, jednak nie jest to żaden problem, gdyż zmiana zawsze zasygnalizowana jest pojawieniem się imienia bohatera.
Wspominałam już o stylu pisania Mony Kasten, ale powtórzę jeszcze raz - lekki i niezwykle przyjemny w odbiorze. Żadnych zgrzytów podczas lektury, a wręcz przeciwnie - czyta się bardzo szybko i pragnie więcej.
PODSUMOWUJĄC
Save You to idealny przykład, jak pisać kontynuację, by zatrzymać przy sobie czytelnika. Napisana z pomysłem, zgrabnym piórem i utrzymana w świetnym klimacie. Zwroty akcji nie zawodzą, a decyzja o rozszerzeniu wątków pobocznych bohaterów cieszy i daje nadzieję na jeszcze więcej twistów w trzecim tomie. To jedna z tych książek, które czytam z przyjemnością i polecam z dumą. Takie YA lubię!
Kogo może zainteresować ta seria? Z pewnością miłośników twórczości Mony Kasten, a także takich autorek jak Colleen Hoover, Katja Millay, Bianca Iosivoni. Jeśli lubicie seriale takie jak Gossip Girl lub Elite, również warto sięgnąć po serię Maxton Hall. ;-)
Znacie książki Mony Kasten? Co o nich sądzicie?
Dajcie znać w komentarzach!

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar! ;-)

6 komentarzy:

 1. Pierwszy tom mnie przeżuł i wypluł, teraz pora na zmianę kolejności :P
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o niej sporo ostatnio:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie, że cała seria ma jednolite okładki, ale nie wiem czy skuszę się na treść ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 4. W weekend się za nią zabieram :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatu a po książkę chętnie sięgnę :)
  Pozdrawiam, Pola.
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. "Save You" to faktycznie doskonale skrojona kontynuacja, a trzeba przyznać, że rzadko zdarza się, by kolejne części dorównywały poprzednim tomom tak dobrze, jak w tym przypadku. Mona Kasten jest autorką, spod której pióra nawet książka telefoniczna byłaby pełna emocji - to w 100% prawda! :)

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.