niedziela, 14 sierpnia 2022

Potyczki w raju - Angie Hockman

Tytuł:
Potyczki w raju
Tytuł oryginalny: Shipped
Autor: Angie Hockman
Wydawnictwo: Luna
Premiera: 06.07.2022 r.
Liczba stron: 368
Opis:
Dwoje wrogów.
Jeden awans.
Czy będą zdolni oprzeć się miłości w raju?
Henley Evans, kierowniczka działu marketingu, rzadko ma czas dla siebie, o rodzinie, przyjaciołach czy facetach nie wspominając. Jednak poświęcenie wydaje się tego warte, kiedy pojawia się możliwość awansu. Szkoda tylko, że Graeme Crawford-Collins, pracujący zdalnie kierownik działu social mediów (a zarazem zmora jej życia), również interesuje się tym stanowiskiem.
Choć nie poznali się osobiście, ich potyczki na maile są znane w całym biurze.
Zadanie #1: Zaproponować projekt zwiększenia sprzedaży rejsów na Galapagos.
Haczyk? Wspólna delegacja…
Gdy spotykają się na pokładzie statku, Henley odkrywa, że Graeme jest inny, niż zakładała. A granica między niechęcią a sympatią wydaje się cieńsza niż pocztówka.
W obliczu zawodowych marzeń i nowych uczuć dla rywala Henley zaczyna kwestionować swoje życiowe decyzje. Bo czy nieustanna praca ma sens, jeśli nie masz czasu na radość?

Wśród nowości w Księgarni TaniaKsiążka.pl znalazłam książkę z motywem od nienawiści do miłości, więc po prostu musiałam po nią sięgnąć! O jakiej książce mowa? Zapraszam do rozwinięcia!
RYWALIZACJA I UCZUCIA
W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone, ale co jeśli nienawiść i rywalizacja zaczyna mieszać się z zupełnie przeciwnymi uczuciami? Henley ma plan i jej życie to jedna wielka lista zadań do wypełnienia. Teraz chce awansować na dyrektora marketingu internetowego, jednak poza nią do awansu wytypowany jest również Graeme - facet, który zalazł jej za skórę i pała do niego nienawiścią. O tym, które z nich wygra, ma zadecydować opracowana kampania marketingowa promująca rejsy na Galapagos. A gdzie haczyk? Oboje muszą wybrać się w rejs statkiem. RAZEM. I tu zaczyna się zabawna historia pełna rywalizacji, śmiesznych zagrań, ale i mylnych pierwszych wrażeń. Do tego, poza warstwą komediową książka porusza również temat dyskryminacji kobiet w pracy, toksycznych związków, a także wracania do normalności po tragicznych wydarzeniach z przeszłości. Autorka wykreowała naprawdę masę ciekawych bohaterów, z Henley i Graeme na czele. Mamy też koleżanki Henley, jej siostrę, szefa, a także współpasażerów, którzy również wybrali się w rejs na Galapagos. Bywają bohaterowie, których od razu polubimy, ale też i tacy, którzy od początku będą dla nas czarnymi charakterami. I bardzo mi się to podobało - lubię różnorodność. Trzeba też przyznać, że autorce udało się wiernie odwzorować ten klimat wakacji, lata i dalekich podróży. Wszystkie zwierzęta, jakie obserwowali bohaterowie, miejsca, które odwiedzili - aż czuje się, że też się tam jest. Podobało mi się również zakończenie i to, w jakim kierunku poszła ta historia - girl power rządzi! ;-)
STRUKTURA
Książka podzielona jest na średniej długości numerowane rozdziały, w których narratorką jest nasza główna bohaterka - Henley. To jej oczami poznajemy całą historię, dzięki czemu łatwiej jest nam ją poznać oraz z nią sympatyzować. Do tego, aby urozmaicić powieść, pojawiają się wstawki maili, wiadomości, list zadań, co bardzo lubię. Styl pisania autorki jest prosty i przyjemny w odbiorze. Łatwo i szybko czytało mi się tę historię. Nie miałam żadnych zgrzytów.

PODSUMOWUJĄC
Potyczki w raju to niesamowicie poprawiająca humor komedia romantyczna, którą można pochłonąć w jedno popołudnie. Historia umiejscowiona w istnym raju, pełnym dzikiej natury. Do tego wielowarstwowi bohaterowie i naprawdę ciekawe przedstawienie problemów naszych postaci. Spędziłam z tą książką naprawdę miło czas i bardzo serdecznie polecam ją wszystkim, którzy chcieliby jeszcze poczuć wakacyjny klimat.
Za możliwość przeczytania książki Potyczki w raju dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.