czwartek, 3 lutego 2022

Miłosny układ - Sarah Hogle

Tytuł:
Miłosny układ
Tytuł oryginalny: You deserve each other
Autor: Sarah Hogle
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 26.01.2022 r.
Liczba stron: 384
Opis:
Naomi i Nicholas są parą idealną. Wkrótce ma się odbyć ich wystawne, eleganckie wesele. Tymczasem... mają siebie serdecznie dość.
Niestety osoba, która wycofa się pierwsza, będzie musiała także pokryć niebotyczne koszty niedoszłego wesela. Kiedy Naomi orientuje się, że nie tylko ona udaje szczęście na myśl o wspólnej przyszłości, oboje rozpoczynają wojnę podjazdową: uciekają się do sztuczek, złośliwych kawałów i różnych podstępów, byle tylko dokuczyć drugiemu i zmusić go do zerwania. Wszystkie chwyty są dozwolone.
Okazuje się jednak, że gdy nie mają już nic do stracenia, nareszcie mogą być sobą. Co więcej, tak doskonale bawią się, dręcząc się nawzajem, że cała sytuacja zaczyna nabierać zupełnie innego charakteru…

Dział nowości w Księgarni TaniaKsiążka.pl nigdy nie zawodzi! Zapraszam na kilka słów o Miłosnym układzie!
 
KTO PIERWSZY ODWOŁA ŚLUB?
Ludzie poznają się, zakochują, a potem zaczynają planować wspólne życie. Co jeśli decyzja o zamieszkaniu ze sobą i ślubie weryfikuje te plany i okazuje się, że czujemy się w towarzystwie tej drugiej osoby coraz gorzej? Naomi i Nicholas są w takiej sytuacji, ale żeby było gorzej, dzień ich ślubu zbliża się wielkimi krokami. A żadne z nich nie ma na tyle odwagi, żeby odwołać ślub, bojąc się obarczenia winą za rozpad związku. Jako, że oboje są na tyle uparci, żeby nie dać za wygraną, w końcu postanawiają uprzykrzyć tej drugiej osobie tak życie, aby to ona zrezygnowała jako pierwsza. I tu zaczyna się cała plejada bardziej lub mniej śmiesznych sposobów na zatrucie życia swojego partnera. I chociaż całość jest w pewnym sensie komedią romantyczną, to wyniosłam też z tej książki pewną lekcję o życiu, związkach, miłości i przyjaźni. A to ogromny plus, bo lubię, kiedy historia niesie za sobą jakieś przesłanie. Podobała mi się również przemiana bohaterów, szczególnie Naomi. Początkowo działała mi na nerwy, ale z czasem zyskała moją sympatię. Nicholas również po pewnym czasie dał się polubić. Jestem również zadowolona z końcowego wydźwięku tej historii - może nie było zwrotów akcji, ale cieplej zrobiło mi się na sercu, gdy przewróciłam ostatnią stronę. Jestem zdecydowanie na TAK.

STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których narrację powierzono głównej bohaterce - Naomi. Dzięki temu to właśnie ją poznajemy o wiele lepiej - znamy jej myśli oraz śledzimy rozterki i wewnętrzną przemianę. Trochę szkoda, że autorka nie pokusiła się o perspektywę Nicholasa, bo trochę mniej udaje nam się go poznać, ale w pewnym momencie poznajemy też jego odczucia, więc niejako jest nam to wynagrodzone. Styl pisania autorki jest lekki i przyjemny w odbiorze. Nie miałam żadnych zgrzytów podczas lektury. Trzeba też przyznać, że bardzo szybko mi się czytało - nim się obejrzałam, przewróciłam stronę na podziękowania. Nie czułam jednak, aby coś było za krótkie, czy potraktowane po macoszemu. Było w sam raz. ;-)

PODSUMOWUJĄC
Miłosny układ  to ciepła opowieść pełna humoru i uczuć, która podkreśla, że warto ze sobą zawsze być szczerym - w związku należy tworzyć zespół, drużynę, która wygrywa po prostu tym, że jest razem. I obie strony muszą o to walczyć. Bo to gra, w której dajemy i bierzemy. I bardzo się cieszę, że ostatecznie to właśnie taki morał wybrzmiewa z tej książki.
Polecam serdecznie wszystkim fanom komedii romantycznych z przesłaniem. Mam nadzieję, że będziecie równie zadowoleni, co ja!
Za możliwość przeczytania książki Miłosny układ dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ;-)

3 komentarze:

  1. Podoba mi się pomysł na książkę. I ciekawi mnie zakończenie - czy to oklepany happy end, którego spodziewałabym się po komedii romantycznej, czy jednak coś głębszego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi niezwykle ciekawie - na pewno dam jej szansę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapowiada się całkiem zabawnie!

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.