środa, 2 grudnia 2020

A Curse So Dark And Lonely - Brigid Kemmerer

Tytuł: A Curse So Dark And Lonely

Autor: Brigid Kemmerer
Seria: The Cursebreaker Series #1
Wydawnictwo: NieZwykłe
Premiera: 09.09.2020 r.
Liczba stron: 496
Opis:
Książę Rhen sądził, że łatwo będzie można złamać klątwę, jaką rzuciła na niego potężna wiedźma. Wystarczyło, żeby pokochała go jakaś dziewczyna. Tylko tyle. Jednak to było, zanim zmienił się w bezwzględną bestię i zniszczył swój zamek, swoją rodzinę, pozbywając się przy tym ostatniej iskierki nadziei.
Kolejna kobieta uciekła, więc książę kolejny raz będzie miał osiemnaście lat.
Życie Harper nigdy nie było łatwe. Dziewczyna wychowywała się bez ojca, z umierającą matką i bratem, który nigdy nie traktował jej poważnie. Nauczyła się być twarda. Przynajmniej na tyle, aby przetrwać.
Kiedy na ulicach Waszyngtonu próbuje uratować nieznajomego, jej życie przybiera nieoczekiwany obrót.
Teraz Harper nie wie, gdzie jest ani czy to, co widzi, jest prawdziwe.
Książę? Klątwa? Potwór?
Dopiero gdy spędza czas z Rhenem, zaczyna rozumieć, o co toczy się gra. Po jakimś czasie Rhen orientuje się, że Harper nie jest kolejną dziewczyną, którą powinien oczarować. Jego nadzieja powraca. Jednak ona może nie wystarczyć.

Gdy tylko dział fantasy w Księgarni TaniaKsiążka.pl wzbogacił się o nowy retelling Pięknej i Bestii, wiedziałam, że muszę sięgnąć po tę historię! Zapraszam na kilka słów o A Curse So Dark And Lonely!
 
PIĘKNA I BESTIA
Uwielbiam retellingi i bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać tę historię. Dlaczego? Już tłumaczę.
Dwa równoległe światy - jeden tożsamy naszemu oraz świat magii, książąt i czarownic. Harper należy do tego rzeczywistego, jednak przez zbieg okoliczności zostaje przeniesiona do magicznej krainy, w której Rhen próbuje złamać klątwę, jaką rzuciła na niego czarownica. Tylko prawdziwa miłość może uchronić go przed zamianą w okrutnego potwora. Jednak tutaj zaczynają się schody - Harper nie jest taka skłonna by się zakochać. I daleko jej do uległej, wstydliwej dziewczyny. Jest zdecydowana, wie czego chce i zrobi wszystko, by wrócić do brata i chorej matki. Nie jest też ideałem, co sprawia, że jest jeszcze bardziej realna. Na pochwałę zasługują również kreacje postaci męskich - zarówno Rhen jak i Grey mieli ciekawe charaktery i z zaciekawieniem śledziłam ich losy, zastanawiając się, czy któremuś z nich uda się zjednać naszą buntowniczkę. Czy się udało? Tego nie zdradzę.
Podobało mi się również to, w jaki sposób autorka poprowadziła historię - pojawiło się trochę zawijasów, może nawet zaskoczeń. Wszystko działo się w swoim tempie i całe szczęście, nie było żadnych dziwnych przyśpieszeń, takich jak np. Harper zapominająca o rodzinie w 5 minut, by cieszyć się księciem i tym podobne. Nasza bohaterka nie zapomina o bliskich, nie jest nadmiernie ufna, co wypada na plus. A jak jeszcze dodamy niezwykły klimat, jaki stworzyła B.Kemmerer, to mamy opowieść, od której ciężko się oderwać!
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których narrację powierzono dwójce głównych bohaterów - Harper i Rhenowi. Poznajemy wydarzenia ich oczami, dzięki czemu mamy uzupełnione niektóre informacje nim jeszcze zdradzą je sobie nawzajem. Sprawiło to również, że łatwiej było mi polubić bohaterów i zrozumieć ich intencje i zachowanie.
Przechodząc do stylu pisania, u Kemmerer jest on niezwykle przyjemny w odbiorze. Podobał mi się już w jej poprzednich książkach, więc jeśli znacie inne tytuły autorki, to macie już namiastkę tego, czego można się spodziewać. Tutaj jednak pojawia się niezwykły klimat, potęgowany przez całą tę magię, klątwę i niemalże baśniowy świat. Jestem zdecydowanie na TAK!
PODSUMOWUJĄC
A Curse So Dark And Lonely to niesamowity retelling, pełen akcji, świetnych bohaterów i magicznego świata. Czyta się z zapartym tchem i ciężko odłożyć książkę, nim nie pozna się zakończenia. Czy Rhen złamie klątwę? Czy Harper uda się w nim zakochać? A może to wszystko okaże się bardziej skomplikowane? Zdecydowanie polecam wszystkim fanom baśni opowiedzianych na nowo oraz miłośnikom książek Brigid Kemmerer. Mam nadzieję, że będziecie równie zadowoleni z lektury, co ja!
Za możliwość przeczytania A Curse So Dark And Lonely dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ;-)

7 komentarzy:

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.