poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Podróż nieślubna - Christina Lauren

Tytuł: Podróż nieślubna
Tytuł oryginalny: The Unhoneymooners
Autor: Christina Lauren
Tłumaczenie: Nina Dzierżawska
Wydawnictwo: Poradnia K
Premiera: 17.06.2020
Liczba stron: 336
Opis:
Co się może zdarzyć, kiedy dwójka zaprzysiężonych wrogów wybiera się w podróż życia, która miała być miesiącem miodowym kogoś innego? Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że poleje się krew. Tymczasem udawana para nowożeńców odkrywa, że nie są już do siebie tak nieprzyjaźnie nastawieni. Zgadzają się zawrzeć tymczasowy rozejm. Co będzie dalej – flirt, seks, a może… miłość?
Olive przyzwyczaiła się do swojego pecha: w końcu towarzyszy jej całe życie. Tymczasem Ami, jej siostra bliźniaczka, to wieczna farciara, której wszystko się udaje. Nawet darmowe przyjęcie weselne. Ale do czasu. Wesele Ami zamienia się w koszmar, gdy goście, jeden po drugim, opuszczają przyjęcie z powodu zatrucia pokarmowego. Nieszczęście ominęło Olive oraz Ethana, drużbę i brata pana młodego, którego Olive nie znosi. Gdy okazuje się, że z powodu niedyspozycji nowożeńców do wzięcia jest podróż poślubna na Hawaje, oboje decydują się udawać zakochanych…

Książki dla kobiet rzadko kiedy do mnie przemawiają bez żadnych zarzutów, a jednak w tym przypadku byłam zachwycona! Dlaczego? Zapraszam na kilka słów o książce Podróż nieślubna!

A WSZYSTKO PRZEZ PECHA...
Ta książka idealnie nadawałaby się na filmową komedię romantyczną! Świetna fabuła, nawet jeśli przewidywalna i oparta na schematach i stereotypach - tutaj zupełnie nie ma to znaczenia, bo chodzi o dobrą zabawę. A tę gwarantuje duet autorek o pseudonimie Christina Lauren, które zadbały byśmy polubiły pechową Olive i specyficznego Ethana już od pierwszych stron. Do tego, masa śmiechu gwarantowana! U mnie zaczęło się od chichotów pod nosem, a przeszło w otwarty śmiech. Wesele z kuponów zniżkowych i wygranych fantów, zbiorowe wymioty i zatrucia oraz ogromny weselny przekręt z gorącą wyspą w tle. No i masa nieporozumień i dwoje świadków, którzy niekoniecznie za sobą przepadają. To wszystko składa się na świetną opowieść, przy której nie da się nudzić. Bawiłam się przednio i nie przeszkadzało mi, gdy później ten humor zwolnił miejsce nieco poważniejszym wątkom, bo zakończenie nadal było w zabawnym tonie. Takiej lektury zdecydowanie potrzebowałam!
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narrację powierzono głównej bohaterce - Olive. Jedynie epilog jest z perspektywy Ethana i uważam to za dobre rozwiązanie. Przez większość czasu znaliśmy bardziej perspektywę Olive i dzięki temu cała historia miała więcej uroku i była zabawniejsza. Do tego to, co działo się w głowie naszej bohaterki często sprawiało, że padałam ze śmiechu. I tu ogromny plus za styl pisania, bo był naprawdę lekki i przyjemny, a lektura była czystą przyjemnością. Nie miałam żadnych zgrzytów. A walory estetyczne i pozytywny odbiór książki podnosiły również wstawki SMSów bohaterów - zawsze lubię takie elementy, bo dostajemy coś innego, niż sam prosty tekst.
PODSUMOWUJĄC
Podróż nieślubna  to genialna historia idealna do zabrania ze sobą na urlop i nie tylko. Olive i Ethan zabiorą od Was troski i problemy i rozbawią swoimi losami, gdzie pech i szczęście będą się ze sobą co chwilę stykały. Jeśli poszukujecie czegoś na poprawę humoru, to ta książka będzie idealna! Ja na pewno jeszcze do niej kiedyś wrócę, a teraz z niecierpliwością wyszukuję kolejne tytuły tego duetu!
Polecam z całego serca! ;-)
Za możliwość przeczytania dziękuję Księgarni Tania Książka! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.