wtorek, 12 listopada 2019

First last night - Bianca Iosivoni (Firsts #3) [PATRONAT MEDIALNY]

Tytuł: First last night
Tytuł oryginalny: Die letzte erste Nacht
Autor: Bianca Iosivoni
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Seria: Firsts #3
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 13.11.2019 r.
Liczba stron: 352
Opis:
Relacja Tate i Trevora jest skomplikowana. Obojgu zależy na nauce i dobrych stopniach. Oboje mają za sobą bolesną przeszłość i tajemnice. On próbuje się nią opiekować, ale ona nie daje za wygraną i dalej szaleje. I w końcu - oboje nie potrafią zapomnieć o wspólnie spędzonej nocy, która ich zdaniem była błędem.
Czy Tate i Trevor dadzą sobie szansę? Zwłaszcza w obliczu sekretów, które wyjdą na jaw, w związku z prywatnym śledztwem dziewczyny na temat śmierci jej brata. Przekonajcie się sami!

Zapraszam na kilka słów o First last night!

POWRÓT DO WIRGINII ZACHODNIEJ
Jak ja się stęskniłam za naszą grupką przyjaciół! Miło było wrócić do Wirginii Zachodniej i po raz kolejny odwiedzić naszych bohaterów. Tym razem w rolach głównych Tate i Trevor, których z chęcią lepiej poznałam. B. Iosivoni wykreowała interesujące, złożone postacie, które bez problemu dało się polubić. I po raz kolejny zaserwowała nam romans z rollercoasterem emocji - od śmiechu przy docinkach bohaterów, po płacz na zakończeniu. Relacja między bohaterami była łobuzerska, z odrobiną pikanterii, a jednocześnie z wielką tajemnicą pośrodku. I tym razem problemy, jakie pojawiły się na drodze bohaterów były najpoważniejsze ze wszystkich tomów, więc cieszę się, że autorka sięga po coraz trudniejsze tematy, serwując nam je w bardzo przystępnej formie. Według mnie, wszystko było utrzymane w dobrym tonie, a wątek zmarłego brata Tate i odkrywania przyczyn jego śmierci poprowadzono z wyczuciem. Jestem zdecydowanie na tak!
STRUKTURA
Podobnie jak w poprzednich tomach, Bianca Iosivoni powierzyła narrację naszym głównym bohaterom i takim sposobem mamy dwie perspektywy - Tate i Trevora. Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których występuje jeszcze podział na wspomniane wyżej narracje. Autorka po raz kolejny pokusiła się o playlistę do historii, co według mnie jest ogromnym plusem - pozwala wczuć się jeszcze bardziej w klimat książki, a także spojrzeć na nią oczami samej B.Iosivoni. Styl pisania również utrzymany na tym samym poziomie, co w poprzednich tomach - lekki i przyjemny w odbiorze. Czytało się szybko i bez zgrzytów. Aż chce się więcej!
PODSUMOWUJĄC
First last night to kolejna, niezwykle ciekawa historia z serii Firsts. Idealna dla miłośników romansów YA, a także twórczości autorek takich jak: Mona Kasten, Martyna Senator czy Laura Kneidl. Niesamowita opowieść o miłości (nie tylko tej romantycznej, ale również i tej do rodzeństwa), stracie i nowych początkach. Można ją spokojnie czytać jako oddzielną książkę, mimo że to już trzeci tytuł w serii, ale polecam Wam przeczytać także pozostałe tomy. Zdecydowanie warto, nie zawiedziecie się!
Znacie już książki B. Iosivoni? Dajcie znać w komentarzach! ;-)

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar! ;-)

2 komentarze:

  1. Już nie mogę się doczekać, aż ta powieść trafi w moje ręce i będę mogła ją przeczytać!

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie szukam takiego czegoś do czytania, więć może się za nie wezmę.

    ZAPRASZAM NA BLOGA

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.