wtorek, 28 czerwca 2016

Premiery książkowe, na które czekam

Lista książek do przeczytania wcale się nie zmniejsza, a ciągle wychodzą jakieś kuszące nowości? Też znasz to uczucie? I jak tu się w tym wszystkim odnaleźć?
Zapraszam na krótkie zestawienie książek, na które czekam, a niedługo mają swoje premiery. Może znajdziesz wśród nich coś, co zainteresuje i Ciebie?
Sprawdź to!

PREMIERY KSIĄŻKOWE, NA KTÓRE CZEKAM
(ułożone zgodnie z datą wydania; opisy i zdjęcia pochodzą z portali książkowych)

Moje życie obok - Huntley Fitzpatrick
Premiera: 30 czerwca 2016 r.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Seria: Moje życie obok #1
Opis:
Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to.
Garrettowie są absolutnym przeciwieństwem Reedów. Głośni, bałaganiarscy, emocjonalni. Siedząc w swoim punkcie obserwacyjnym Samantha Reed codziennie marzy o tym, by stać się jedną z nich... Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko.
Zakochują się w sobie bez pamięci, przedzierając się przez potknięcia i cuda pierwszej miłości. Rodzina Jase’a przyjmuje Samanthę jak swoją, chociaż dziewczyna początkowo ukrywa swój związek z nim. Wtedy zdarza się coś nie do pomyślenia i świat Samanthy się rozpada. Dziewczyna staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją. Która rodzina idealna zdoła ją ocalić? A może nadszedł czas, by sama ocaliła siebie?
Poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej.

Skrajnie mylne sygnały - Federica Bosco
Premiera: 5 lipca 2016 r.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Opis:
Śnił mi się taki koszmar: jego żona owinęła go całego wstążką do pakowania prezentów i mógł oddychać tylko przez dwie słomki, które wystawały mu z dziurek nosa. A kiedy zjawiłam się tam, aby go uratować, dyrektor banku oznajmił mi, że jeśli chcę go uwolnić, to muszę zapłacić 150 tysięcy euro, żeby spłacić jego kredyt.
W życiu Brigitty, bohaterki powieści, nie brakuje namiętności... ani absurdu! Jest w związku z Lucą (choć niektórzy twierdzą, że raczej z jego komórką) – mężczyzną, którego można opisać za pomocą trzech Z: Zaskakujący, Zniewalający, a przede wszystkim – Zajęty!
Porywająca komedia pomyłek – o tym jak przetrwać w związku w epoce smartfonów.  

Chłopak na zastępstwo - Kasie West
Premiera: 6 lipca 2016 r.
Wydawnictwo: Feeria Young
Opis:
Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?
Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła...
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny...

Jak powietrze - Agata Czykierda-Grabowska
Premiera: 20 lipca 2016 r.
Wydawnictwo: OMGBook
Opis:
Zwykła dziewczyna, zwykły chłopak, niezwykła miłość.
Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje – przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny.
Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia.
Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze.
Ale czy taka miłość ma szanse przetrwać?
Czy Dominik potrafi odciąć się od bolesnej przeszłości?
Czy da się żyć bez powietrza? 
(Tylko błagam, wydawcy - przestańcie co drugą nową, polską książkę promować jako pierwsze polskie new adult, bo bredzicie...)

Samotność odległych gwiazd - Kate Ling
Premiera: 21 lipca 2016 r. 
Wydawnictwo: Amber
Opis:
Czy w nieskończonej ciemności serce może mieć wciąż nadzieję?
Ventura to gigantyczny statek kosmiczny, dwutysięczne miasto. Wyruszył z Ziemi 84 lata temu . Za 262 lata dotrze do planety, skąd odebrano tajemniczy sygnał. Nikt z załogi nie zna Ziemi i nie pozna kresu podróży. Na Venturze się urodzili i na Venturze umrą. Mają tylko jeden obowiązek: przekazywać ziemską wiedzę kolejnym pokoleniom.
Tylko szesnastoletnia Seren odczuwa beznadziejność tej egzystencji, która nie daje wyboru. Marzy, by poczuć dotyk słońca na skórze. Domingo staje się jej słońcem. Ale na Venturze to system wybiera każdemu partnera. Miłość jest zakazana.
TAK NIESPODZIEWANA, TAK MOCNA I TAK NIEMOŻLIWA.
Czy Seren i Dom zaryzykują wszystko dla prawdziwej miłości i prawdziwego życia, wiedząc to, czego ich uczono: że poza Venturą nie ma życia...

Never Never - Colleen Hoover, Tarryn Fisher
Premiera: 3 sierpnia 2016 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Seria: Never Never 1-3
Opis:
Nie kocham cię.
Nic a nic.
I nie pokocham.
Nigdy, przenigdy.
Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości.
Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie... że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic.
On zrobi wszystko, by wskrzesić wspomnienia.
Ona za wszelką cenę chce je pogrzebać.
Nigdy nie zapominaj, że to ja jako pierwszy cię pocałowałem.
Nigdy nie zapominaj, że będziesz ostatnią, którą pocałuję.
I nigdy nie przestawaj mnie kochać.
Nigdy…

Moje serce i inne czarne dziury - Jasmine Warga
Data premiery: 3 sierpnia 2016 r.
Wydawnictwo: Burda Książki
Opis:
Szesnastoletnia Aysel, miłośniczka fizyki i muzyki klasycznej, obsesyjnie planuje własną śmierć. Jej ojciec dopuścił się brutalnej zbrodni, która wstrząsnęła całym miasteczkiem, matka nie może na nią patrzeć, bo obecność córki przypomina jej o przeszłości, zaś koledzy i koleżanki z klasy obgadują ją za plecami przy każdej możliwej okazji... Aysel jest gotowa zamienić swoją energię w nicość.
Dziewczyna ma tylko jeden problem: nie jest pewna, czy starczy jej odwagi, by to zrobić. Wszystko zmienia się, gdy odkrywa stronę internetową, na której ogłaszają się partnerzy do samobójstwa. Użytkownik o nazwie FrozenRobot, a w rzeczywistości zmęczony własną rodzinną tragedią nastolatek imieniem Roman, szuka kogoś, z kim będzie mógł odebrać sobie życie.
Chociaż Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, nowa znajomość zaczyna wpływać na dwoje nastolatków w nieoczekiwany sposób. W miarę zbliżania się wyznaczonej daty samobójstwa Aysel zaczyna wątpić, czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Będzie musiała wybierać między własnym pragnieniem śmierci a próbami przekonania partnera, aby pozostali przy życiu. Tyle że Romana nie tak łatwo przekonać...

Wyśnione miejsca - Brenna Yovanoff
Premiera: 17 sierpnia 2016 r.
Wydawnictwo: Moondrive
Opis:
Są dwie Waverly.
Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie.
Druga: to tajemnicza dziewczyna, która zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za dnia.
Jest dwóch Marshallów.
Pierwszy: bad boy, który nadużywa alkoholu, ryzykując wydalenie ze szkoły. Nie ma to dla niego znaczenia – w końcu jest nikim.
Drugi: ten, który czuje więcej, niż przyznaje sam przed sobą. Zmaga się z ciężarem, o którym inni nie wiedzą.
Waverly i Marshall spotykają się... we śnie. Jest to miejsce, gdzie oboje mogą być sobą. I gdzie dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie. Czy odważą się swoje wyśnione miejsca zamienić na rzeczywistość?

Przez niego zginę - K. A. Tucker
Premiera: 24 sierpnia 2016 r.
Wydawnictwo: Filia
Opis:
Dwudziestoośmioletnia Maggie Sparkes przyjeżdża do Nowego Jorku, by spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Policja zgromadziła mocne dowody. Twierdzą, że Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. W szkatułce ukrytej w mieszkaniu przyjaciółki Maggie odkrywa jednak coś, co stawia wiele niewygodnych pytań. Musi dowiedzieć się czegoś o tajemniczym mężczyźnie, którego Celine kochała, chociaż miał stać się przyczyną jej zguby.
Szukając informacji, Maggie odkrywa nieznane fakty z prywatnego życia przyjaciółki. Przypadkowo stawia się także na celowniku mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by jego zbrodnie nie wyszły na jaw.
Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę.

Szóstka wron - Leigh Bardugo
Premiera: wrzesień 2016 r.
Wydawnictwo: MAG
Opis:
Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków.
Jeden niewykonalny skok.
Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne:
– włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy)
– uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat)
– przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać)
Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście – razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.

A million worlds with you - Claudia Gray
Premiera: 1 listopada 2016 r.
Wydawnictwo: HarperTeen
Seria: Firebird #3
Opis:
Milion wszechświatów. Milion zagrożeń. Jedno przeznaczenie.
Los wieloświatów leży w rękach Marguerite Caine. Po przeniesieniu się do innego świata za pomocą wynalazku jej rodziców o nazwie Firebird, znalazła się w samym środku międzyświatowego konfliktu. Poznała prawdziwe zamiary Triad Corporation i teraz już wie, że ich plany mogą oznaczać zagładę dziesiątek lub setek światów. A na polu walki pozostała już sama. Miliony żyć wisi na włosku, ryzyko nigdy nie było tak wielkie. Czy uda jej się powstrzymać destrukcję wieloświatów?Moje wybory jak zwykle zgodnie z zasadą OTO: Okładka, Tytuł, Opis. O niektórych dowiedziałam się jeszcze na długo przed zapowiedzią polskiej premiery, niektóre dopiero teraz wpadły mi w oko. Jak widzicie, jest tu także jedna zagraniczna książka, ale do tej serii mam sentyment, o czym pewnie jeszcze się przekonacie.
Znaleźliście coś dla siebie? A może czekacie na zupełnie inne książki?
Jaką Wy macie zasadę przy zwracaniu uwagi na zapowiedzi książkowe?
Dajcie znać w komentarzach!

31 komentarzy:

 1. Też czekam na: "Never never", "Moje serce i inne czarne dziury" (okropna okładka - szczególnie ta para), "Samotność odległych gwiazd", "Przez niego zginę", "Szóstka wron" - na tą ostatnią zdecydowanie czekam najbardziej :D Ja jeszcze dorzuciłabym "Mroczniejszy odcień magii" Schwab :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy "Moje serce i inne czarne dziury" faktycznie szkoda, że nie zostawili oryginalnej okładki, ale sądzę, że to chyba przez to, że polskie wydanie "Wszystkich jasnych miejsc", o podobnej tematyce, bardzo bazuje na tamtej okładce i pewnie wydawca nie chciał, żeby książki się zbyt myliły czytelnikom.
   A co do "Szóstki wron" - to jeśli poza okładką zostawią też całą tą piękną czarną oprawę, jaką zachwycam się w zagranicznym wydaniu, to nie będę żałowała pieniędzy i zamówię w ciemno. ;)
   A o "Mroczniejszym odcieniu magii" całkowicie zapomniałam, a zdecydowanie też powinien znaleźć się w tym zestawieniu!
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ojj tak, cudeńka, które sprawią, że mój portfel będzie lżejszy ;)

   Usuń
 3. Z wymienionych pozycji najbardziej jestem ciekawa książki ''Chłopak na zastępstwo'' :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest stron - kilk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby trochę zalatuje schematami, ale mimo wszystko zapowiada się miła lektura, prawda? :)

   Usuń
 4. Zapowiadają się fajnie. Może i ja się na którąś skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A która najbardziej Cię zainteresowała? :D

   Usuń
  2. Każda na swój sposób, nie potrafię wybrać jednej. Przyjdzie mi przeczytać wszystkie! ;)

   Usuń
  3. To zbijam piąteczkę, przeczytamy je razem! :D

   Usuń
 5. nie czekam na żadną z tych książek, bo do sięgnięcia po konkretną pozycję najbardziej zachęcają mnie pozytywne opinie czytelników. chyba, że jest to zekranizowana książka, a film bardzo mi się spodobał lub kolejna część serii. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racjonalne podejście, mi niestety tego brakuje i zazwyczaj kieruję się właśnie swoją zasadą OTO. ;) Ale jak na razie całkiem nieźle trafiam. ;)
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 6. Z niecierpliwością czekam na Never Never. Chociaż muszę przyznać, że mam ogromną słabość do pięknych okładek, a tych wypatrzyłam tu całkiem sporo. A milion worlds with you wygląda przecudnie, i z opisy wynika, że jest to książka w sam raz dla mnie ;)
  Pozdrawiam cieplutko, Lunatyczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź też pierwszą i drugą część A million worlds with you - też mają przepiękne okładki, utrzymane w tej samej stylistyce ;) W poprzednim poście pisałam o nich trochę ;)
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 7. Ciekawe zapowiedzi, ale jakoś nie widzę nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, ale wiadomo - tyle teraz książek jest wydawanych, że każdemu podoba się coś zupełnie innego. ;) A na jakie premiery obecnie czekasz? ;)

   Usuń
 8. Przez większość książek tylko przemknęłam wzrokiem, zatrzymując się na co ładniejszych okładkach (taa, wiem, jestem wzrokowcem :D), ale Samotność Odległych Gwiazd... Ojejujejejeju, jak jak będę chciała to przeczytać. Dzięki! <3
  Czytam, piszę, recenzuję, polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie martw się, ja też najpierw zwracam uwagę na okładkę, a dopiero potem o nich czytam. ;)
   Samotność odległych gwiazd też wydaje mi się perełką, z którą obowiązkowo muszę się zapoznać.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Przez większość książek tylko przemknęłam wzrokiem, zatrzymując się na co ładniejszych okładkach (taa, wiem, jestem wzrokowcem :D), ale Samotność Odległych Gwiazd... Ojejujejejeju, jak jak będę chciała to przeczytać. Dzięki! <3
  Czytam, piszę, recenzuję, polecam

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem co się dzieje z polskimi wydawnictwami, ale każde postarało się co do okładki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coraz częściej zostawiają oryginalne okładki i bardzo mi się to podoba :D

   Usuń
 11. Szczerze mówiąc to znalazło się tutaj kilka pozycji, które i ja bym przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Które z nich najbardziej Cię zaciekawiły? ;)

   Usuń
 12. Zazwyczaj nie wypatruję nowości książkowych, ponieważ i tak mam zbyt dużo tytułów do przeczytania - a czasu coraz mniej :)
  Mimo wszystko tytuły, które wymieniłaś wydają się ciekawe. Najbardziej zainteresowała mnie książka "Samotność odległych gwiazd". Lubię takie klimaty - zakazana miłość, rebelia itp. Na pewno w przyszłości sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo nie mogę się jej doczekać! Jeszcze ta piękna okładka! ;)

   Usuń
 13. Zazwyczaj nie wypatruję nowości książkowych, ponieważ i tak mam zbyt dużo tytułów do przeczytania - a czasu coraz mniej :)
  Mimo wszystko tytuły, które wymieniłaś wydają się ciekawe. Najbardziej zainteresowała mnie książka "Samotność odległych gwiazd". Lubię takie klimaty - zakazana miłość, rebelia itp. Na pewno w przyszłości sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Same ciekawe zapowiedzi! Najbardziej zainteresowała mnie Moje życie obok ;) Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać jak najszybciej bo to mój wielki must read na wakacje.
  Pozdrawiam,
  Kochamy Książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy wydadzą w Polsce całą serię "Moje życie obok", czy poprzestaną na pierwszym tomie. ;)

   Usuń
 15. Ciekawi mnie "Jak powietrze" i "Przez niego zginę", ale najpierw muszę dokończyć moje nowe cuda zanim zacznę się oglądać za nowymi. :D Ale jak tylko skończę wszystkie swoje to pomyślę o tych dwóch. :)
  Udanych wakacji :* http://kochaneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, jak zwykle jest tyle do czytania, że nie wiadomo, za co się zabrać ;) A ciągle się pojawiają jakieś kuszące nowości ;)

   Usuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.