sobota, 26 listopada 2022

Taniec złodziei - Mary E. Pearson

Tytuł:
Taniec złodziei
Tytuł oryginalny: Dance of thieves
Autor: Mary E. Pearson
Seria: Dance of thieves #1
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 26.10.2022 r.
Liczba stron: 584
Opis:
Historia byłej złodziejki i młodego przywódcy wyjętej spod prawa dynastii. Bohaterowie zmierzą się w bitwie, która może kosztować ich życie – a także serca.
Kiedy patriarcha rodu Ballengerów umiera, nowym przywódcą zostaje jego syn Jase. Nawet sąsiednie królestwa chylą czoła przed siłą zbuntowanej rodziny, która zawsze rządziła podług własnych praw. Teraz jednak nadchodzi nowa era, zapoczątkowana przez młodą królową, na którą dynastia przelewa swój gniew i żal.
Tymczasem Kazi, słynna uliczna złodziejka, otrzymuje od królowej zadanie – ma zbadać przestępstwa wobec nowo powstałych osad. Kiedy Kazi zjawia się na niebezpiecznych terenach Ballengerów, ma okazję poznać Jase’a od innej strony. Niespodziewane wydarzenia zbliżają ich do siebie, mimo to oni dalej bawią się w kotka i myszkę pod pretekstem fałszywych ruchów i motywów, a to wszystko po to, by zrealizować własne ukryte cele.

Dział bestsellerów Księgarni TaniaKsiazka.pl po raz kolejny skusił mnie do lektury. Przekonajcie się, jakie były moje wrażenia z lektury - zapraszam do rozwinięcia!
   
TA KSIĄŻKA MA WSZYSTKO!
Ciekawy pomysł na fabułę? Odhaczone.
Była złodziejka, a teraz wojowniczka w armii królowej oraz młody i honorowy przywódca lokalnej społeczności? Mamy to.
Motywy od nienawiści do miłości, a także udawany związek? Meldują się!
Zwroty akcji, kłamstwa, zdrajcy, walki o władzę i polityczne potyczki? Obecne!
Zakończenie, które idealnie buduje napięcie i budzi ciekawość kolejnego tomu? Oczywiście, że jest!
Ta książka ma wszystko, co lubię i czego oczekuję od takiej porządnej lektury przygodowej. Taniec złodziei czytałam z ogromną przyjemnością i już nie mogę doczekać się kontynuacji tej historii. Bohaterowie byli niezwykle plastyczni, nie pokazywali od razu wszystkiego, a autorka dozowała nam emocje i informacje o postaciach. Do tego doszły potyczki o władzę, mniejsze i większe, zdrajcy, jakaś krecia robota. W czasie lektury nie dało się nudzić. Ciągle coś się działo, ale autorka w tak umiejętny sposób to wszystko poprowadziła, że nie było problemów ze zgubieniem się w akcji, czy też z przyswojeniem jakichś wydarzeń. Były też momenty, kiedy sięgnęła po jakieś nieoczywiste rozwiązania, dzięki czemu nigdy nie można było czuć się zbyt pewnym zakończenia i rozwiązania niektórych wątków.
W jednym zdaniu - jestem zachwycona tą książką!
STRUKTURA
Książka jest podzielona na numerowane rozdziały, w których narracja jest powierzona naprzemiennie Kazi oraz Jase'owi. Dzięki temu możemy lepiej poznać obojga bohaterów, a także ich polubić. Dodatkowo, co kilka rozdziałów mamy wstawki z dawnych zapisków Ballengerów, bądź tajemnicze wstawki, które wzbudzają ciekawość czytelnika. Dla fanów map również jest gratka, bo zarówno na początku, jak i końcu książki mamy piękne mapy. Mimo swojej prostoty, styl pisania autorki jest niezwykle wciągający i buduje klimat.
PODSUMOWUJĄC
Taniec złodziei to książka, którą trudno odłożyć. Ma tak wiele lubianych przeze mnie motywów, a do tego autorka świetnie żongluje dynamiką akcji, niemal jak Kazi pomarańczami. ;-) Taki wstęp do serii to idealny magnes, bo już zacieram łapki na kolejny tom - mam tak wiele pytań, co do dalszej akcji!
Jeśli lubicie książki, w których sporo się dzieje, pojawiają się zwroty akcji i jest niesamowity klimat, a wątek romantyczny jest niezwykle umiejętnie przepleciony przez pozostałe elementy fabuły, to powieść jest zdecydowanie dla Was! Serdecznie polecam!
Za możliwość przeczytania książki Taniec złodziei dziękuję Księgarni TaniaKsiazka.pl! ;-)

3 komentarze:

  1. Mi też ta książka bardzo przypadła do gustu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem jej bardzo ciekawa! Książka przyciąga spojrzenia

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka bardzo mi się spodobała, choć przyznam się szczerze, że wybrałam ją w księgarni na podstawie interesującej okładki.

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.