niedziela, 1 sierpnia 2021

Don't love me - Lena Kiefer

Tytuł:
Don't love me
Autor: Lena Kiefer
Seria: Don't love me #1
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 19.05.2021 r.
Liczba stron: 440
Opis:
Dwie ogniste osobowości i zakazana miłość.
Burzliwa i nieprzewidywalna historia romantyczna.
KENZIE marzy o studiach projektowania wnętrz. Nie jest więc zachwycona faktem, że zamiast wymarzonych praktyk w Nowym Jorku dostaje staż w Szkocji. Ale na miejscu czeka ją niespodzianka. Wszystko jednak niespodziewanie się zmienia, gdy na miejscu, w swojej pierwszej pracy poznaje przyszłego spadkobiercę sieci luksusowych hoteli. Młody, atrakcyjny Lyall fascynuje ją od pierwszego, przypadkowego spotkania. Chłopak jest arogancki i narzuca dystans, a jednocześnie okazuje jej zainteresowanie.
Jaki sekret kryje się za jego zachowaniem?
LYALL ma niewiele czasu, bo tylko jedno lato, aby odbudować w oczach bliskich swoją zrujnowaną reputację. Jeśli mu się to nie uda, jego przyszłość stanie pod znakiem zapytania. Kiedy jednak poznaje Kenzie, odbywającą staż w jego rodzinnym zamku, całkowicie zapomina o planie naprawczym. Lyall nie potrafi oprzeć się urokowi dziewczyny, choć ma świadomość, że ich związek może zaszkodzić nie tylko jemu, ale też Kenzie.
Mroczna przeszłość kontra przeznaczenie i miłość.
Zakochaj się w DON`T LOVE ME. 

Wśród nowości w Księgarni TaniaKsiążka.pl zawsze znajdę coś dla siebie. Tym razem podstawiłam na Young Adult niemieckiej autorki. Jak wrażenia? Zapraszam na kilka słów o Don't love me!
 
JESTEM NA TAK!
Bogata rodzina ze sztywnymi zasadami? Odhaczone!
Przystojny chłopak z mroczną historią? Mamy to!
Zakazana miłość? Oczywiście!
Plot twist? Oj tak!
Don't love me to historia z tych, jakie uwielbiam. Lubię, gdy pojawiają się wątki bogatych rodzin z mrocznymi sekretami i zasadami oraz gdy pojawia się osoba, dla której te zasady będą złamane. Polubiłam zarówno Kenzie jak i Lyalla, chociaż oboje mieli trochę za uszami, a Lyall nawet nie trochę. Bardzo ciekawiły mnie ich losy, a plot twist sprawił, że już w tym momencie potrzebuję drugiego tomu! Do tego, autorka przedstawiła nam kilku bardzo ciekawych bohaterów drugoplanowych, o których mam nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej w kontynuacji serii. I przede wszystkim liczę, że pojawi się więcej babki Agathy! Naszego villaina w postaci seniorki rodu. Niesamowicie wkręciłam się w historię i ciężko mi było odłożyć książkę chociaż na chwilę. Mam nadzieję, że drugi tom będzie równie dobry, co pierwszy, a już teraz biegnę googlować autorkę i jej pozostałe książki.
Jednak żeby nie było, że książka jest tylko i wyłącznie o zakazanej relacji między Kenzie i Lyallem - mamy tutaj też coś więcej. Mamy chłopaka, który popełnił w swoim życiu wiele błędów i przyszedł czas na poprawę. Tylko czy środki podjęte w celu jego kontroli nie są zbyt drastyczne? Do tego mamy dziewczynę, która po utracie matki nie miała chwili, by przeżyć żałobę. Musiała zastąpić matkę trzem młodszym siostrom i czuje się za nie odpowiedzialna. Do tego stopnia, że całe swoje życie układa pod rodzinę. Co się stanie, gdy na 2 miesiące wyjedzie i będzie mogła myśleć tylko o sobie? Jest też ród Hendersonów, którego seniorka przedkłada dobrą prasę i pozory, ponad dobre, oparte na zaufaniu i wsparciu relacje z rodziną. Czy ten budowany w mediach wizerunek nie rozsypie się jak domek z kart?
STRUKTURA
Książka jest podzielona na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narrację powierzono naprzemiennie Kenzie oraz Lyallowi. Było to zgrabne posunięcie, dzięki któremu łatwiej było nam poznać bohaterów oraz dowiedzieć się, co siedzi w ich głowach. Autorka nie podała nam jednak wszystkiego na tacy - pojawiło się parę zwrotów akcji, które były delikatnie zapowiadane, a potem wybuchły w najlepszych momentach. Styl pisania Leny Kiefer był bardzo lekki i przyjemny w odbiorze - nie odczułam żadnych zgrzytów w czasie lektury, a wręcz przeciwnie. Autorka potrafiła zaangażować czytelnika w historię. Zdecydowanie muszę sięgnąć po jej inne powieści.

PODSUMOWUJĄC
Don't love me to książka, która miała wszystko to, czego oczekuję od udanej historii z gatunku Young Adult. Byli ciekawie wykreowani bohaterowie, tajemnice, miłość, problemy rodzinne i angażująca narracja. Powieść przeczytałam w ciągu jednego dnia i zdecydowanie chcę więcej! Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom YA - mam nadzieję, że Was również zachwyci ta historia!
 

3 komentarze:

  1. Lubię young adult, więc prawdopodobnie prędzej czy później sięgnę po tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za pomysł. Będę wiedziała, co czytać ;).

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.