środa, 10 czerwca 2020

Dream again - Mona Kasten (Again #5)

Tytuł: Dream again
Autor: Mona Kasten
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Seria: Again #5
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 03.06.2020 r.
Liczba stron: 480
Opis:
Jude Livingston straciła wszystko: oszczędności, dumę i marzenia o karierze aktorskiej. Załamana, przeprowadza się do brata do Woodshill, a tam spotyka nie kogo innego, jak Blake’a Andrewsa. Jude i Blake byli parą, póki dziewczyna nie postanowiła wyjechać do Los Angeles i zostawić Blake’a, czego ten nigdy jej nie wybaczył. Jude szybko dostrzega, że miejsce dawniej pogodnego chłopaka zajął złamany mężczyzna. I choć wzajemne przyciąganie jest równie silne, jak dawniej, muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy są gotowi ponownie zaryzykować…

Zapraszam na kilka słów o Dream again!

ODWAŻ SIĘ, BY ZNOWU MARZYĆ!
Uwielbiam Monę Kasten i jestem niezwykle szczęśliwa, że tym razem również mnie nie zawiodła. Opowieść Jude i Blake'a jest napisana na równie wysokim poziomie, co poprzednie tomy i wywołuje całą lawinę emocji. Podobał mi się pomysł na fabułę - przyjaźń, która przeistoczyła się w miłość, by potem skończyło się na bólu i zranieniu. A potem następuje ponowne spotkanie. I jak sobie z nim poradzić? Zwłaszcza, że zarówno u Jude, jak i u Blake'a wiele się zmieniło i to na gorsze. Oboje cierpią i brakuje im kogoś, kto ich zrozumie. Gdy los znowu zetknie ich drogi, czy odnajdą zrozumienie u siebie nawzajem? W końcu marzenia obojga runęły w gruzach. Czy odważą się ponownie marzyć?
Blake'a polubiłam już w Hope Again, więc cieszyłam się, że dostał swoją książkę. Jude również kibicowałam i miałam nadzieję, że poradzi sobie w nowej sytuacji. Żałuję trochę, że tak mało było postaci z poprzednich tomów, jednak jestem w stanie autorce to wybaczyć - Blake i Jude nie byli nam wcześniej aż tak znani, więc M.Kasten musiała poświęcić im trochę więcej czasu, by odpowiednio nam przedstawić ich losy. Wybaczę też z innego powodu - chemii między bohaterami! Była niezwykła i aż się chciało czytać kolejne strony. To kolejna książka Mony Kasten, którą wręcz pochłonęłam i chcę więcej!
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narratorką jest Jude. Całą historię poznajemy z jej perspektywy, dzięki czemu mamy pewną nutkę niepewności, co do tego, co dzieje się po stronie Blake'a. Chętnie poczytałabym rozdziały również z jego perspektywy, jednak takie rozwiązanie, jakie otrzymałam również mnie satysfakcjonuje. Styl pisania autorki jest niezwykle przyjemny w odbiorze, przez lekturę wręcz się płynie. Dodatkowo, po raz kolejny mamy na początku książki playlistę, w której wypatrzyłam kilka piosenek, które bardzo lubię. Mając świadomość, że jedna z twoich ulubionych autorek słucha tej samej muzyki, automatycznie wzrasta do niej sympatia.
Od strony technicznej zarzutów brak.
PODSUMOWUJĄC
Dream again to niesamowita książka o drugiej szansie i o tym, że po naszym prywatnym końcu świata zawsze jest moment, kiedy trzeba nauczyć się marzyć od nowa i walczyć o swoje. Jude i Blake byli tego idealnym przykładem. I jak wolę jednotomówki, tak seria Again mogłaby się nigdy nie kończyć - za każdym razem autorka daje nam coś niezwykłego i przepełnionego emocjami.
Kiedyś stwierdziłam, że Mona Kasten to królowa książek YA i zdanie to podtrzymuję! Z całego serca polecam Wam jej twórczość!
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar! ;-)

2 komentarze:

  1. Chyba po twojej recenzji skuszę się na powieści tej autorki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również dobrze się bawiłam w trakcie tej książki :D Bohaterowie mnie urzekli, a ich historia jest naprawdę wciągająca!

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.