poniedziałek, 10 lipca 2023

Do usłyszenia - Julia Whelan

Tytuł:
Do usłyszenia
Tytuł oryginalny: Thank You For Listening
Autor: Julia Whelan
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 12.07.2023 r.
Liczba stron: 500
Opis:
Sewanee Chester miała kiedyś wielkie marzenie – pragnęła zostać znaną aktorką. Jednak nieszczęśliwy wypadek przerwał jej karierę, jeszcze zanim ta na dobre się rozpoczęła. Teraz Sewanee pracuje jako lektorka audiobooków. Na początku swojej drogi w tym zawodzie zdobyła uznanie, czytając powieści erotyczne i romanse.
Tak naprawdę Sewanee nie kupuje tego, co sprzedają takie historie – nie po tym, jak jej własne marzenia legły w gruzach – dlatego teraz konsekwentnie odmawia nagrywania romansów.
Kiedy okazuje się, że popularna autorka tuż przed śmiercią poprosiła, aby to właśnie Sewanee nagrała jej ostatnią książkę, kobieta się zgadza. Dodatkowo w nagraniach towarzyszyć ma jej Brock McNight, najgorętszy i najbardziej tajemniczy głos w branży…
Sewanee rozpoczyna pracę nad książką, wskrzesiwszy swój stary romansowy pseudonim, a między nią i Brockiem tworzy się prawdziwa więź, ukryta za komfortem anonimowości.
Czy Sewanee zaryzykuje wszystko dla pragnień, które dawno pogrzebała? A może nawet uwierzy w happy end?

 Zapraszam do rozwinięcia!
 
DO USŁYSZENIA to powieść, w której idealnie połączono warstwę rozrywkową z trudnymi tematami, dzięki czemu ciężko było mi się oderwać od lektury.
POMYSŁ NA FABUŁĘ, chociaż oparty o znany motyw korespondencji z nieznajomym i ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości, to jednak miał w sobie coś nietypowego - książki o lektorach audiobooków jeszcze wcześniej nie czytałam! Do tego całe otoczenie bohaterów, ich historia, przeszłość, której konsekwencje są nadal widoczne w teraźniejszości - to wszystko miało wiele elementów, które wyróżniały tę powieść od innych, jakie ostatnio czytałam. Nie chcę zbyt wiele zdradzać, by nie spoilerować, więc napiszę tylko, że Autorka spisała się na medal.
BOHATEROWIE to kolejny świetnie dopracowany składnik tej książki. Każdy z nich jest wielowarstwowy i skrywa jakąś nieprzepracowaną traumę, z którą w końcu musi się zmierzyć. Zarówno Sewanee jak i Brock zyskali moją sympatię i kibicowałam im od początku do końca. A ich zabawna wymiana wiadomości sprawiła, że lektura mijała mi w ekspresowym tempie.
WĄTEK OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ został tutaj przedstawiony z wielkim wyczuciem i zrozumie to zapewne tylko ten, kto miał z tym do czynienia w rzeczywistości. Autorka postarała się, by realnie ukazać problemy osoby, która traci pamięć, a także problemy bliskich, którym ciężko jest z tym sobie poradzić.
PODSUMOWUJĄC, jestem zadowolona z tej lektury i cieszę się, że Autorka przemyciła całą masę wartości i życiowych lekcji o przemijaniu, kruchości życia, samoakceptacji i wychodzeniu z traumy, mieszając ją z odpowiednią dawką humoru, emocji i romansu - zarówno tego, który czytali nasi bohaterowie, jak i tego rodzącego się między nimi. Serdecznie polecam!
 
Za możliwość przeczytania książki Do usłyszenia dziękuję Wydawnictwu Kobiece! ;-)

1 komentarz:

  1. Na pewno przeczytam. Najbardziej zainteresowali mnie bohaterowie-lektorzy. To interesujący zawód i z książki pewnie sporo się o nim dowiem.

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.