piątek, 24 grudnia 2021

Miłość na święta - Christina Lauren

Tytuł:
Miłość na święta
Tytuł oryginalny: In a Holidaze
Autor: Christina Lauren
Wydawnictwo: Poradnia K
Premiera: 300
Liczba stron: 24.11.2021
Opis:
Gorączka zimowej nocy.
Jedno świąteczne życzenie, dwóch braci i mnóstwo nadziei.
Nadszedł najpiękniejszy czas w roku - ale nie dla Maelyn Jones, która mieszka z mamą, nienawidzi swojej pracy i właśnie popełniła wielki błąd natury sercowej.
A najgorsze ze wszystkiego jest to, że to już ostatnie Boże Narodzenie, które Mae spędza z rodziną i przyjaciółmi w przytulnej chatce w Utah, którą tak uwielbia. W drodze powrotnej ze świąt dziewczyna cicho wypowiada życzenie adresowane do wszechświata, by pokazał, co ją uszczęśliwi. Nagle wszystko znika, a kiedy Mae się ocknie, będzie znów w drodze do Utah. Czy uda jej się znaleźć w sobie odwagę do zmian i wyzwolić się z nieprawdopodobnej pętli czasu?

Świąteczny bestseller od Księgarni TaniaKsiążka.pl! Zapraszam na kilka słów o Miłości na święta!
 
PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ
Są momenty w naszym życiu, gdy nie chcemy, by jakaś chwila przeminęła. Pragniemy, by trwała wiecznie. Są też chwile, gdy załamujemy ręce i poszukujemy powodów naszych niepowodzeń. Ale co gdyby wszechświat uwięził nas w pętli czasu, nim nie rozwiążemy swoich problemów? Maelyn Jones wraca do domu po świętach, które po raz ostatni spędziła z bliskimi w chatce w Utah. Przed wyjazdem popełniła kilka poważnych błędów i ma do siebie o to żal. Wypowiada życzenie, które spełnia się w nietypowy sposób - dziewczyna utknęła w pętli czasu i po raz kolejny przeżywa tydzień spędzony w chatce. Czy Maelyn uda się wyrwać z pułapki czasu? Czy odkryje czego tak naprawdę chce i będzie miała odwagę wreszcie żyć pełnią życia?
Po Podróży nieślubnej z chęcią sięgnęłam po kolejną powieść spod pióra duetu Christina Lauren. Autorki tworzą lekkie książki, idealne na spędzenie miłych chwil z lekturą, a jednocześnie przemycają w nich pewne wartości i pobudzają do refleksji. Tutaj mamy młodą kobietę, która żyje bardzo ostrożnie - tkwi w pracy, której nie lubi, mieszka z matką i jej nowym mężem, a do tego po cichu wzdycha do swojego dawnego przyjaciela i nie ma odwagi powiedzieć mu, co czuje. Czy nietypowa sytuacja sprawi, że Maelyn odbierze przyśpieszoną lekcję życia i w końcu podąży za głosem serca? Tego nie zdradzę, ale nie jest to typ lektury, który byłby pełen zwrotów akcji, więc raczej wielkich zaskoczeń nie będzie. Polubiłam Maelyn, nawet jeśli momentami miałam ochotę ją trzepnąć, żeby zaczęła trochę mądrzej postępować. Sympatię zyskał również Andrew, chociaż cała ekipa przyjaciół z chatki była naprawdę świetna. To taka grupa, którą chętnie każdy chciałby mieć w swoim życiu. Podobały mi się też ich tradycje i cały koncept na spędzanie świąt co roku właśnie w tym samym gronie i tym samym miejscu. Trzeba przyznać, że Miłość na święta to historia ciepła i bardzo przyjemna. To jeden z tych tytułów, które czyta się z uśmiechem na ustach. Idealnie wprawia w świąteczny klimat. I ani trochę nie żałuję lektury, chociaż przyznam szczerze, że raczej długo o tej książce nie będę myślała. Ot, taka książka na długi zimowy wieczór.
STRUKTURA
Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narrację powierzono Maelyn. Całą historię poznajemy z jej perspektywy, dzięki czemu łatwiej jest nam poznać wszystkie emocje, jakie nią targają podczas tej nieprawdopodobnej sytuacji, w jakiej się znalazła. Styl pisania był równie prosty i przyjemny w odbiorze, jak w poprzedniej książce autorek, którą czytałam - w Podróży nieślubnej. Po raz kolejny mamy też trochę humoru, trochę wzruszeń i trochę tematów do przemyślenia. Nie mam żadnych zarzutów - jestem na tak. ;-)

PODSUMOWUJĄC
Miłość na święta ma wszystko to, czego od świątecznej lektury oczekuję - zimowy klimat, prostą, przyjemną historię i łatwych do polubienia bohaterów. Cała zgraja z chatki to postacie naprawdę urocze, z którymi chętnie sama spędziłabym święta. Może nie będzie to lektura, która odmieni moje życie i raczej nie zapamiętam jej na dłużej, ale na grudniowe dni była idealna.
Jeśli potrzebujecie książki, która wprawi Was w świąteczny klimat, to Miłość na święta jak najbardziej się sprawdzi. Jeśli podobała Wam się Podróż nieślubna tych autorek, to z tej książki również powinniście być zadowoleni. Jeśli zaś poszukujecie książki, która będzie w Was siedziała jeszcze długo po lekturze - to jednak nie z tym tytułem.
Zdecydowanie polecam! Skusicie się na lekturę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Pięknie dziś wyglądasz, mam nadzieję, że masz dobry dzień! ;-) Pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza - będzie mi bardzo miło poznać Twoją opinię.

Jeśli mogę tylko prosić - nie rób z komentarzy śmietnika. To nie miejsce na darmową reklamę. Spam będzie usuwany.

Pamiętajcie, że komentując, nie jesteście anonimowi. Odwiedzanie strony oraz wszelaka aktywność na niej, są jednoznaczne z akceptacją tego, iż Google pobiera Wasze dane i przetwarza je, w celu lepszego dostosowania pokazywanych treści do Waszego gustu.